Каталог-планувальник Пара молода


 
◄ Попередня   Наступна ►

Весілля синтезатора і скрипкиНі для кого не секрет, що одна із ключових запорук класного весілля – якісна музика. А однією з головних запорук вашого настрою на власному весіллі є професіональні дяді й тьоті, які цю музику створюють. Для когось із музикантів робота на народних гуляннях стала частиною життя, хтось займається нею тимчасово, а у когось – це лише випадкова халтура. Але, як не крути, ці малознайомі люди стають рушійною силою вашого свята. Тому ми вирішили вислухати їхні робочі сповіді, щоб зрозуміти, чим повинні керуватися сучасні молодята, вибираючи своїх «мендельсонів».

Весільні музиканти, жива музика
Музика в крові
Насамперед уточнимо: незважаючи на те, що всіх весільних музикантів називають «живими», - і серед них бувають «напівмертві». Бо складно назвати «живою музикою» безголосу співачку і дядечка за синтезатором, який уміло перемикає мінусові фонограми з міні-диска. Це так само, як любити страви з м’яса, але завжди їсти соєві вироби. Професійні весільні музики (а це переважно люди середнього покоління) поклали на кін своєї улюбленої справи дуже багато сил та коштів. Адже апаратура дуже швидко знецінюється. А в часи перебудови за гроші, витрачені на технічне оснащення, можна було, як мінімум, два автомобілі придбати. У важкі перехідні роки становлення держави відсвяткувати весілля було неймовірно дорогим задоволенням, тому брак страв на столі часто компенсували танцями. Музикантам доводилося працювати по п’ять годин без перерви. Але коли займаєшся однією справою впродовж десятиліть, це входить у твою кров, стає частиною тебе самого.

Їх не важко впізнати. Більшість музикантів цього покоління віддають перевагу роботі в ансамблях (тобто по 4-6 осіб у групі), незважаючи на те, що оплата від цього не збільшується… Але вони з цим змирилися. Й отримують кайф від того, що можуть дарувати іншим музику своєї молодості – «золотих вісімдесятих» - «АББА», «Смокі», «Боні-М», Тото Кутуньо, Андріано Челентано, Аль Бано, Роміна Пауер і «Машина часу». Музику зі змістом легко грати, її завжди добре сприймають гості на забавах. Звичайно, не можна назвати таку працю високим мистецтвом. Проте, коли любиш свою роботу, вона стає добрим ремісництвом, яке вже межує із мистецтвом.

Їм прикро, що з кожним роком гості на весіллях стають інертнішими, а свята – не такими веселими. Вони дивуються примітивним захопленням сучасної молоді «владімірським централом» і «целуй мєня вєздє». Лише невеличкий відсоток молоді, кажуть «живі» музиканти, любить іншу музику. Вони просять зіграти щось із рок-н-ролу чи «Братів Гадюкіних», «Океан Ельзи» чи «Другу Ріку», Олега Скрипку або якісь коломийки. Вони знають і з задоволенням співають народні пісні, а часом навіть приходять на весілля у вишиванках. Тоді душа музиканта «розгортається», він просто йде «в люди» і бавиться з молодятами й гостями. Не рахуючи часу і недоплачених грошей…

Віденська полька
Тепер – про молодшу генерацію, яка наживо переважно не працює, дихаючи з допомогою «кисневої маски». Якщо ви плануєте зекономити на музикантах, то легко знайдете двох гавриків із незакінченою середньою музичною освітою, «озброєних» синтезатором, двома мікрофонами й електрогітарою (у ліпшому випадку). Їхній репертуар «виблискує» перлами російського блатняка, решта можливостей обмежені кількадесятьма іномовними та українськими композиціями. У їхньому виконанні навіть віденський вальс мало чим відрізняється від польки. Під час вашого весілля їх доймає безліч власних проблем: скоро армія, або ж зовсім недавно була армія, або треба заробляти на те, щоб не було армії, або ж сам нещодавно «залетів»… Звісно, вони задовольняють певну слухацьку аудиторію, керуючись пр. цьому принципом «Не дай, Боже, перепрацювати, бо завтра знову починать». І їм слід віддати належне за те, що пережили не одні з’ясування стосунків з товаришами нареченого, які почули «не ту нотку». І таки вижили, вистояли й продовжують додавати українському весіллю російського колориту.

«Підростає» й молода генерація народних музикантів. Їх переважно шукають ті молодята, які влаштовують весілля в національному стилі. Проте майте на увазі, що унікальна традиція народного музикування передбачає передачу ремесла без обов’язкової музичної освіти. Так-так, це актуально й сьогодні, коли космічні кораблі…, а підводні човни..., а новітні комп’ютерні технології…

Останньою весільною новинкою є колективи класичної музики і фолк-бенди, котрі працюють переважно на початку забави. Вони легко «транспортуються» з однієї зали до іншої, а якщо гостей «понесе» - то й на вулицю. Такі виконавці працюють, зазвичай, без підсилення, тому, буває, до ранку можуть заміняти виконавців із «кисневою маскою», котрим раптово вимикають електрику… Ці ансамблі, щоправда, немало коштують і мають суворо обумовлений репертуар. Хоча і скрипалів з флейтистами, і віолончелістів з контрабасистами, за всієї поваги до них та їхньої консерваторської освіти, не раз просять зіграти Сердючку…

Фінансові нюанси музичної тематики
Якщо хтось розповість вам про весільних музик, котрі «коштують» 150 доларів, - не вірте тому «хтосю». Бо навіть гонорар у розмірі 200 доларів – це вже або казка, або …відверта халтура! За останніми вереснево-жовтневими весільними опитуваннями, найпопулярніші музики на весіллях – жінка-співачка з приємним голосом і чоловік за синтезатором, котрий уміє вставляти міні-диски з фонограмою. Коштує такий дует $250. приблизно за стільки ж працюють і ді-джеї. А от справжні «живі» музиканти (наприклад фольклорний колектив чи ансамбль класичної музики, який запрошують на котрийсь із етапів весільної забави) коштують від $500 і вище. Правильно розраховуйте свої витрати, бо після них вам однаково доведеться замовляти ді-джея або естрадних музикантів. Адже вкрай важко «відриватися» по-справжньому без великих децибел, потужних басів і ритмічних ударних.

А щоб не виникало ніяких казусів, перевірте своїх музикантів і заздалегідь. Найкраще, якщо вам їх порадить якийсь товариш чи знайомий із доброю репутаціє. Та це й дасть переглянути відеозапис із весільної забави. Або ж ви самі бавилися на якомусь весіллі й захотіли таке саме. Тоді ніяких сюрпризів не повинно статися. Якщо ж нічого такого не маєте на приміті, то самі попросіть у музикантів їхні аудіо-та відеозаписи чи послухайте їх у кафе, клубі чи на концерті.

Крім того, не забудьте сказати музикантам, чи буде у вас на весіллі тамада. Найкраще, щоб вони між собою узгодили часові рамки роботи, бо нерідко тамада може так розгулятися, що музиканти навіть не встигають пограти, а гості – ні поїсти, ні потанцювати. Обговоріть наперед необхідне технічне забезпечення і репертуар. Подумайте, яких гостей буде більше, і під яку музику їм веселіше танцюватиметься. Зовсім нема потреби мучити вашого десятиюрідного брата, що ледве скінчив за третім разом якесь районне ПТУ, Моцартом і всіма порами року Вівальді.
Враховуйте й вікові особливості, адже не кожна тітка зі села, якою милою, доброю й прогресивною вона не була б не зможе танцювати під ваше улюблене r'n'b.

І трішечки романтики.
Але й у весільних музик бувають незвичайні робочі дні, котрі запам’ятовуються на все життя. Як вам наречена у справжніх татуюваннях і відкритій класичній весільній сукні? Або ж ретро-весілля, коли дозволено вдягнути бабусині перли і зробити зачіску у стилі «тридцятих»?.. Романтика середньовічного замку спонукає, щоб ті самі весільні композиції звучали трохи по-іншому. А часом весілля перетворюється на справжнісінький венеціанський карнавал: маски і пір’я, вогняне шоу й актори на ходулях, цигани і акробати, танцюристи і клоуни, ілюзіоністи і повітряні кулі. А музиканти грають, стоячи на ковроліні, яким застелені доріжки ботанічного саду, і думають… про щось своє і невідоме.

Автор дякує за робочі сповіді Ігореві Винарю, Олені Єременко, Галині Стричак і всім музикам, які роблять ваше весілля незабутнім.

Автор: Дарка Лісна, журнал «Наше ВЕСІЛЛЯ»
19.12.2009              сьогодні 3, з початку місяця 40, всього 6986◄ Попередня   Наступна ►

Ви хочете додати вашу компанію в каталог Пара Молода?
Якщо ви весільний професіонал, портал Пара Молода дає можливість, щоб про ваші послуги дізналися тисячі пар,
які готуються до весілля в Україні.

Про нас  |  Вхід / Додати фірму

2006-2020 «Пара молода» - каталог весільних послуг України. Розробка сайту: vlasne.info