Каталог-планувальник Пара молода


 
◄ Попередня   Наступна ►

«Весільна ікона» - оберіг подружжяЗ давніх-давен українське весілля славиться своєю колористикою та обрядовістю. Одним із невід’ємних атрибутів українського весілля є ікона, яка супроводжує новостворену сім’ю все їхнє життя.

Сьогодні детальніше про традиції, пов’язані з іконами, нам розповість художниця Юлія Скаковська.

- Ікона це особливий символ, який не тільки дає душевно-емоційне переживання за допомогою асоціацій, але й відтворює в собі символічне: захист, щастя, мир у сім’ї. Не даремно наші предки не починали жодного обряду без ікони, особливо коли це стосувалося молодого подружжя.

Першим етапом, що передує весіллю, традиційно є заручини. Вони починалися з того, що хазяїни запалювали перед іконами свічі або лампадку. Крім обов'язкового рукобиття, що мав масу варіантів виконання спільної трапези, що й завершує вечір, згода сторін завжди закріплювалася спільною молитвою й цілуванням ікони. Опісля випливало звичайне благословення іконою нареченого й нареченої їхніми батьками.

На самому ж весіллі наречені, покидаючи дім, кланяються батькам. Варіанти поклону дуже різняться, в залежності від регіону, проте незмінним залишається присутність у батьків ікони. Саме вона стає сімейним оберегом і не покидає молодят у цей знаменний день. Саме тому під час викупу, зустрічі в ресторані, а також під час знімання фати на столі обов’язково має бути ікона.


- Зараз молодята надають перевагу зображенням Святої Родини, класичним зображенням Богородиці та Христа, - продовжує Юлія, - хоча часто вибирають ікони Святого Миколая Чудотворця. Я вже 5 років займаюсь іконописом. За цей час помітила, що вибір ікони більше турбує батьків наречених. Вони за декілька місяців до весілля починають цікавитись традиціями розпису, символікою зображення. Наша майстерня «Весільна ікона» може запропонувати вам індивідуальне замовлення образів на святкування весілля, заручин, хрестини, або ж просто в подарунок на іменини.
Ікона – це оберіг сім’ї. З давніх-давен у хатах на чільному місці висіла Богоматір. Ми не повинні забувати християнських традицій. Нехай Бог буде завжди у вашому серці та оберігає від усього злого.

Текст: Мальва ВОВА, портал “Пара молода”
Майстерня «Весільна ікона», тел.: 097-863-95-75 (Юля)


30.03.2012              сьогодні 1, з початку місяця 35, всього 15380◄ Попередня   Наступна ►

Ви хочете додати вашу компанію в каталог Пара Молода?
Якщо ви весільний професіонал, портал Пара Молода дає можливість, щоб про ваші послуги дізналися тисячі пар,
які готуються до весілля в Україні.

Про нас  |  Вхід / Додати фірму

2006-2021 «Пара молода» - каталог весільних послуг України. Розробка сайту: vlasne.info