Каталог-планувальник Пара молода


 
◄ Попередня  

Весільна подорож Західною УкраїноюПочну із запитання: чи знаєте ви, що Львів - подарунок короля Данила Галицького сину Леву на честь одруження останнього з принцесою Угорщини Констанцією? Не знали?! А про те, що Лев збудував для коханої дружини костел св. Іоанна Хрестителя, який до сьогодні стоїть на площі Старий ринок? … І вважається найдавнішою кам'яною спорудою Львова, а на той час був єдиною кам'яною спорудою міста? Отож бо й воно. Тому перш ніж вирушати у заморські весільні мандрівки для пізнання історичних та культурних пам'яток чужої країни, радимо вам принаймні оглядово познайомитися з не менш цікавими куточками рідної України.

Про Святого Валентина, князя Лева і бравого вояка Швейка
Екскурсійних маршрутів є безліч. Тому кожен може обрати для себе той, який найдужче зацікавить. Розповісти хоча б про кілька з них ми попросили власника однієї із львівських туристичних агенцій Ігоря Хому.

«Справді, - розповідає пан Ігор, - вибирати є з чого. Зрештою, кожен клаптик нашої батьківщини унікальний і чимось знаковий. Якщо ж говорити конкретно про Західну Україну, то, щоб пізнати всі її закутки, не вистачить, мабуть, і життя. Проте це не означає, що не треба до цього прагнути». Отож, щодо маршрутів. Почнемо з такого: Львів-Самбір-Росохи-Лаврів-Стара Сіль-Добромиль-Скелівка-Львів.

«Для молодят, зрештою, й не тільки, - веде далі пан Ігор, - цікаво буде відвідати Самбір. Чому? Мало хто знає, що мощі святого Валентина захоронені саме тут. У Самборі знаходилася самбірсько-перемишльська єпархія святого Валентина і мощі передали сюди на початку минулого століття. Зараз мощі святого знаходяться в церкві Різдва Пресвятої Богородиці».
Далі дорога веде в село Росохи, Старосамбірського р-ну. Тут можна насолодитися спогляданням мальовничої церковки, оточеної кам'яним муром. Трішки далі, неподалік від Старого Самбора, знаходиться Лаврівський монастир. Тут збереглися фрески 15 ст. Їх, за легендою, взяли за зразок реставратори, коли оновлювали Софію Київську. Можливо, це тільки легенда, але хтозна. До речі, у Лаврівському монастирі похований князь Лев. На схилі літ він пішов відмолювати сюди свої гріхи, тут і спочив у мирі. Щоправда, поховання так ніхто і не бачив. У 18 ст. монахи знайшли гріб, повністю оздоблений сріблом, але все це добро вони переплавили і зробили ремонт у монастирі. Що сталося з рештками, невідомо. Але повернемося до маршруту. Містечко Стара Сіль. Називається так, бо колись тут виварювали сіль. Тут також є величезний костел, який просто заворожує своєю ліпниною на стінах. Приїжджайте, переконаєтесь!

Наступна зупинка – Добромиль. Про існування Добромильського замку мало хто знає. Тепер знатимете і ви. Це самий високогірний замок на Західній Україні стоїть на горі, що сягає близько 600 м. Є багато легенд про цей замок. Кажуть, що колись він був неприступний. В ньому ніхто не жив, тільки з приходом загарбників тут ховалися жителі міста. Але була в замку молода княжна, яка щойно вийшла заміж. Сталося так, що чи то татари, чи то турки, таки вдерлися в замок і бій ішов вже на його території. Дівчина (а вона була дуже гарною), щоб не потрапити в руки загарбникам, одягнулася у весільний одяг і вийшла на подвір'я. Коли воїни її побачили, бій припинився. Їх здивуванню не було меж. Княжна гордо пройшла повз шокованих людей і кинулася у замковий колодязь. Таке вінчання зі смертю настільки вразило оборонців замку, що вони змогли відбити напад.

А тепер, як ті татари, і ми можемо повертатися додому, до Львова. Щоб дорога не видавалася знайомою, можна їхати через Фельштин, зараз Скелівка. За твором Гашека, власне тут бравого солдата Швейка взяли у полон свої ж. Трапилося це, коли на березі озера він побачив одяг російського солдата і подумав, чи той йому пасуватиме.

Такий ностальгійний тур, який пан Ігор Хома умовно назвав «Кольорові села», розрахований всього на один день. За вашим бажанням, його можуть зробити дводенним. Не знаю, хто може відмовитися від ночівлі на сіні в якійсь із зелених садиб (зрештою, для не романтиків підготують готель), скуштувати пельменів, варених у борщі, та казкових вражень від побаченого? Тур обійдеться в якихось 60 грн., якщо збереться група з 40 осіб.

В обладунках лицаря
Традиційним вважається маршрут «Золота Підкова»: Олеський, Підгорецький, Золочівський замки. «Протоптаної стежини можна не дотримуватися, - веде далі пан Ігор. - Можна замість Золочівського замку, приміром, відвідати с. Підкамінь. Тут, високо на скелі, знаходиться величезний оборонний монастир з двома рядами мурів. У хорошу погоду звідси видно Почаїв. Біля скелі лежить поганський камінь, від якого село й отримало свою назву. На камені, кажуть, була колись дерев'яна фортеця.

А маршрут Старе село - Свірзький замок - Унівський монастир Ігор Хома урізноманітнює лицарськими боями. Після останніх можна навіть сфотографуватися не те що з лицарями, але й у їхніх обладунках. Така екскурсія також обійдеться всього у 60 грн., якщо загалом поїде 40 чоловік.

Закарпатський Дракула
І, нарешті, дуже популярними є тури Закарпаттям. Стандартно вони розраховані на 2 дні. Обравши один з таких, матимете нагоду побачити Ужгородський, Мукачівський, Невицький і Хустський замки, продегустувати найкращі закарпатські вина, відвідати єдину ферму в Україні, де розводять оленів.

До речі, про Хустський замок. Чи знаєте ви, що це замок, який колись належав Дракулам? Так- так, саме тим Дракулам, яких весь світ звик вважати вампірами! Але мало хто навіть здогадується, що історія трансильванських вампірів почалася давним-давно в околицях Хуста... Жив собі простий солдат. І якось потягнуло нашого героя на прогулянку мальовничими закарпатськими стежинами. Гуляв він, гуляв, аж тут раптом повз нього проїжджає чи то королева, чи то княжна Ізабелла, яка теж вирішила прогулятися тими ж стежинами. Задивився солдат на княжну, оглянув розкішну карету. А тут – глип! Колесо ось-ось відвалиться! Не довго думав чоловік, як врятувати княжну-королеву, - засунув палець на місце цвяха і так біг за каретою, доки Ізабелла каталася. У пориві вдячності княжна після прогулянки нагородила простого солдата іменем Драг Васараб (Драг з румунської – чорт, дракул – латинізоване, дракон) і селом Драгове (назване в його честь) з околицями, до яких входив і Хуст. Зажив наш Драг, почав керувати маєтком, з часом став потужним магнатом. Настільки потужним, що навіть позичав гроші королю Карлу Роберту Анжуйському, що прийшов на зміну угорським королям, рід яких вимер. Борги, до речі, король віддавав землями. Згодом Карл зрозумів, що не може контролювати Драга і вирішив його позбутися. Тоді король робить вигідну інвестицію - дарує сусідній замок Виноградово магнату Перені з умовою, що той вб'є Драга. Між Перені і Драгом почалися військові дії і, не витримавши лихої долі, Драг втік за Карпати, на землі, які зараз називають Трансильванією. Там і заснував князівську династію.

Мукачівський замок має не менш цікаву історію. Виявляється, що колись його обороною керувала жінка. Її звали Ілона Зріні. Це єдина жінка в історії, яка отримала від турецького султана найвищу нагороду - грамоту атнаме. Майже три роки Ілона оборонялася від австрійців, які тримали замок в осаді. І не здалася б, якби зрадники не отруїли воду в колодязі.
Між іншим, родзинкою цього екскурсійного туру є купання в термальних водах у Берегово. Колись тут існував гейзер. Тепер на місці гейзера збудували басейн на 300 чоловік, і температура води тут круглорічно тримається на позначці 33-35 градусів тепла. Басейн відкритий. Отже, якщо хочете пережити моторошні відчуття від відвідин Хустівського замку і поніжитися у теплому відкритому басейні, всього 320 грн. і ви вже там.

І на завершення, останнє запитання: де знаходиться долина неопалимої купини, в народі червоної рути, де розкидана долина диких тюльпанів і хризантем? От і я не знаю. Але маю надію, що найближчим часом обов'язково про це довідаюся. Більше того, неодмінно побачу все на власні очі. І вам раджу.

За підготовку матеріалу висловлюємо велику подяку Ігорю Хомі, власнику туристичного агентства «Аратта».

Автор: V.G, весільний журнал Наше ВЕСІЛЛЯ
 
01.12.2009              сьогодні 2, з початку місяця 26, всього 5971◄ Попередня  

Ви хочете додати вашу компанію в каталог Пара Молода?
Якщо ви весільний професіонал, портал Пара Молода дає можливість, щоб про ваші послуги дізналися тисячі пар,
які готуються до весілля в Україні.

Про нас  |  Вхід / Додати фірму

2006-2020 «Пара молода» - каталог весільних послуг України. Розробка сайту: vlasne.info