Каталог-планувальник Пара молода


 
◄ Попередня   Наступна ►

«Весільні манери»: бенкетні та фуршетні правилаЗдавалося б, ваше весілля – ваші правила. Замовляєте, що хочете, їсте й п’єте, що хочете, а ще – з чого хочете і коли хочете. Так, правила справді ваші, однак якщо вони збігатимуться з етикетом, то від цього свято лише виграє. Яким має бути сервірування на банкеті, чим їсти на фуршеті, як правильно тримати келих вина та багато іншого… Наступний лікнеп із порадами експертів згодиться і гостям, і нареченим.

Бенкет  і «смертельна» помилка офіціанта

Починати застілля експерти радять з аперитивів. Це, як правило, «Вермут», «Херес», «Ракія» та «Бехерівка», або ж мінеральна вода чи натуральні соки, якщо алкоголю ви не вживаєте. Якщо напої наливає офіціант, то він повинен насамперед обслужити жінок, якщо це роблять чоловіки-гості, то зберігається теж правило.


«Смертельною помилкою офіціанта, так і запишіть собі, є накладання однієї тарілки зі стравою на іншу, - розповідає бармен-офіціант готельно-ресторанного комплексу «Едельвейс» Анна Дерягіна. – Якщо «вліпити» страву одну на одну, то вже дві страви не будуть придатні до вживання. Якщо ж на черзі подача нової страви, а місця на столі бракує, офіціант може  помістити на одну тарілку однакові страви. Дозволяється це робити з м’ясним або з однаковими салатами, але у жодному разі ми не змішуємо м’ясо та рибу чи м’ясо і овочеву нарізку».


Про те, щоб у гостей були належні прибори та склянки, також мають подбати офіціанти: «На весілля ми стандартно ставимо три склянки – для вина, горілки та безалкогольних напоїв. А потім, уже по ходу, дивимось, можливо якоюсь склянкою гість не користується, тоді ми її забираємо, або додаємо, скажімо, коньячницю», – пояснює Анна.

Сервірування жінка рекомендує робити на дві тарілки – для другого і закусочну. Спочатку біля тарілок викладають закусочні прибори, потім столові, тоді – рибні. Ложку ставлять праворуч, після ножа. Десертні прибори можна викласти на столі над тарілкою.

Фуршет і чистий одяг гостей

Якщо на вашому весіллі є не лише бенкетний стіл, а й фуршетний, треба чітко для себе зрозуміти різницю між їхнім призначенням, - ділиться власниця кейтерингової компанії «Галич-Фуршет», яка уже 13 років успішно працює у весільній сфері, Галина Головацька:
«Кейтеринг та фуршет – це одне й теж. Суть цих назв у тому, що це їжа «на один зуб». Люди, які це організовують, мають вивчити два правила: перше – гостям має бути смачно, друге – гостям має бути зручно».
Відтак подбайте про те, щоб на вашому фуршетному столі було якнайменше закусок із кремами та намазками. Ідеальні для фуршету – ті, які можна їсти руками, навіть без тарілки, не боячись вимастити святкове вбрання. Над зручністю фахівці теж уже попрацювали: зокрема, можна замовити спеціальні тарілочки із пристосуванням для бокалу. 


Підбираючи меню для фуршету, керуйтесь лише одним визначенням – їжа на фуршеті має бути вишукана: «Якщо солодке, то це різні види мусів, десертів у цікавій подачі. Якщо м’ясо – то це в’ялене м’ясо, якого є широкий вибір. Можна зробити дуже цікаві поєднання м’яса із фруктами. Наприклад, прошуто із динею, або грушею. Поекспериментуйте із сирами. І не обов’язково на фуршет витрачати шалені гроші. Замовте менше, але, можливо, хтось спробує цю закуску вперше саме у вас», - пояснює Галина Головацька.


Візьміть до уваги – їжа, яка є на фуршеті, не має повторювати ту, яка є на бенкетному столі. Часто ця помилка виникає через те, що організатори бенкету та організатори фуршету не комунікують між собою. На бенкеті, як правило, викладають основні страви. Тоді як фуршет ний стіл має захоплювати та дивувати.

Вино, дигестиви і правильні рецептори

Що супроводжуватиме ваше весілля неодмінно – то це вино.
«Найголовніше при його подачі – температура. Для ігристих вин – це 7-10 градусів, для білих – до 12 градусів, червоні вина – максимум 18 градусів. І обов’язково зверніть увагу на товщину скла бокала, у який вам наливають вино», - акцентує менеджер найбільшого імпортера алкогольних напоїв в Україні, компанії «GoodWine», Люся Розанова.
«Часто беруть бокали з товстого скла, які навіть неприємно до губ прикладати. І це дуже псує смакові властивості вина. Вино не потрапляє на ті рецептори, на які мало б потрапляти. Те саме і з температурою, якщо ви надто охолодите червоне вино, воно почне сильно віддавати спиртольністю і буде гірке». Сам бокал жінка радить тримати тільки за ніжку, не за купол: інакше ви будете гріти вино і залишатимете відбитки пальців, а це неестетично. 


До м’яса, за словами експерта, пасують червоні сухі вина, але не надто потужні. І пам’ятайте, якщо страва гостра, до неї не варто брати сухе насичене червоне вино: воно лише підвищить гостроту, а ось напівсолодке – смак збалансує. Рожеві вина підходять і до м’яса, і до салатів. Ігристі чудово поєднуються з морепродуктами.


Попри те, що молодята дедалі частіше схиляються до легких європейських варіантів святкування весілля, повні столи, які «аж гнуться», в Україні досі залишаються основним святковим атрибутом. Спеціально для таких випадків Люся Розанова радить звернути увагу на диджестиви:«Після якоїсь основної страви я рекомендую гостям виносити, наприклад, по 50 грамів біттера «AmaroMontenegro». Це лікер на сорока травах. Він смачний і допомагає травленню. Випивши його, люди далі легко зможуть продовжити трапезу». 

І не забувайте про водний баланс. Якщо після кожного бокалу алкоголю випивати склянку води, то і на святкуванні буде добре, і на ранок нікого голова не болітиме. Цей лайфхак також згодиться і для того, щоб не переїдати.

Текст: Марічка Алексевич, весільний портал Пара молода


06.08.2018              сьогодні 1, з початку місяця 109, всього 2423◄ Попередня   Наступна ►

Ви хочете додати вашу компанію в каталог Пара Молода?
Якщо ви весільний професіонал, портал Пара Молода дає можливість, щоб про ваші послуги дізналися тисячі пар,
які готуються до весілля в Україні.

Про нас  |  Вхід / Додати фірму  |  Угода

2006-2021 «Пара молода» - каталог весільних послуг України. Розробка сайту: vlasne.info