Каталог-планувальник Пара молода


 
◄ Попередня   Наступна ►

ВЕСІЛЬНІ ОБІТНИЦІСкладаємо текст найважливішого зізнання у житті…

Останнім часом до мене все частіше звертаються наречені із проханням скласти для них або відредагувати їхні весільні обітниці. Здебільшого це пари, які обрали виїзну церемонію одруження… А на ній, знаєте, якось не хочеться чути стандартний «рацсівський» текст, що завершується сухим офіційним «Так». Для чого тоді усі ці квіти, доріжка, музиканти…? Словом, мотивація наречених, які вирішили проголосити один одному ексклюзивні обітниці, зрозуміла: це емоційно, зворушливо, красиво! І, як на мене, обдуманіше – бо над змістом клятви ви працюєте заздалегідь, зважуєте кожне слово, глибоко усвідомлюючи, що саме обіцяєте коханій людині… Принаймні так повинно бути в ідеалі. І це перша моя порада тим, хто взяв сьогодні ручку, папір (або просто відкрив ноутбук :)) і почав творити найважливіше зізнання свого життя.


 

З чого почати?

Почати – це, зазвичай, найважче. Бо ж дорогій, коханій людині хочеться сказати так багато, і щоб це було красиво, і щоб це було поетично, і не нудно, і… І в результаті – над порожньою сторінкою можна просидіти багато годин, так і не розпочавши першого речення. Саме тому раджу приступати до написання обітниці: по-перше – задовго до дня весілля (щоб точно встигнути), по-друге – зі складання плану, схеми (називайте це як завгодно, але у вашого тексту має бути чітка структура). Таким чином у вас буде та ниточка промови, яку не загубите ні ви, ні ваша половинка, ні присутні на церемонії гості… Отже, чітко сформулюйте для себе, що ви маєте сказати на початку обітниці, яким буде основний текст і чим це все узагальнити наприкінці. Потім вже на ці тези ви легко, наче намистинки, нанизаєте гарні метафори, красномовні епітети та інші художні тропи ;). Об’єм тексту, на який ви повинні орієнтуватися – близько 1000 символів без пробілів, що при відтворенні уголос складатиме 1-2 хвилини виступу. Бо ваш спіч має бути як спалах феєрверку – красивим і не встигнути набриднути.

Справжні спогади – справжні емоції

Щоб обітниці вийшли максимально живими, душевними та щирими – додайте до тексту особистих спогадів. Наприклад, згадайте про день, коли ви познайомилися, вперше поцілувалися чи побачили один одного, поділіться тим, про що ви тоді подумали, що відчували, як ці події змінили ваше життя… Взагалі, чим більше у вашій обітниці буде особистого і персонального – тим краще. Хай кожне речення буде пов’язане з індивідуальністю коханої половинки: якимось рисами її характеру, захопленнями, звичками, щось на кшталт: «Обіцяю тобі, моя радість, навчитись прокидатися так само рано і з усмішкою, як це робиш ти, щоб приготувати мені сніданок»; «Знаючи як сильно ти захоплюєшся танцями, я урочисто обіцяю, що нарешті також почну навчатися цьому разом з тобою, щоб у першу нашу річницю ми вже вправно танцювали самбу»… Саме такі деталі в промові здатні викликати непідробні, зворушливі емоції, що, зрештою, збагатить прекрасними кадрами і фото та відеоматеріали з вашого весілля.

Страшно смішно

Обітниці, в яких є влучні дотепи – це дуже добре. Обітниці, в яких жарти невдалі – це ще гірше, ніж якби їх взагалі не було. Особисто я дуже не люблю заїждженого гумору про «жінку-мегеру» і «чоловіка-нехлюя». І, повірте, фраза «обіцяю віддавати тобі усю зарплату і збирати за собою шкарпетки» - це не смішно, а убого. На мою думку, такому гумору не місце на весільній церемонії. Віддайте перевагу легким дотепам, наприклад побудованим на несподіваних порівняннях сили почуттів із різними явищами життя: «Перші місця на фіналі ліги чемпіонів, політ на міжнародну космічну станцію чи керування найшвидшим болідом у світі – це, кохана, ніщо у порівнянні з тими емоціями насолоди і щастя, які мені дарує ти»… Словом, пам’ятайте, що ви не на шоу «Розсміши коміка» і ваше завдання – не змусити усіх нестримно реготати, а просто викликати зворушливу усмішку, аби церемонія була більше схожа на романтичне єднання двох людей, ніж на підписання договору у нотаріуса.

 

На пам'ять чи з листа?

Навіть якщо ви природжений оратор, у день «Х» хвилювання будуть такими сильними, що публічне зізнання може стати схожим на декламацію вірша двієчником на уроці зарубіжної літератури… Тож постарайтеся перечитати свою обітницю тисячу і один раз – з інтонаційними паузами та наголосами. Нареченим, не звиклим до подібних виступів перед аудиторією, я взагалі раджу на церемонії обітниці зачитувати – з красивих, задекорованих під стиль весілля сувоїв чи карточок. Це позаяк краще, ніж запинання і заїкання у відповідальну мить… Можете скористатися і запозиченими з традицій інших народів способами проголошення обітниць. Наприклад, на японських церемоніях коли наречені обмінюються клятвами, то обличчям до обличчя стоять не лише вони, але й їхні сім'ї – в знак того, що за дотриманням обіцяного слідкуватимуть обидві родини. А в індуїзмі є традиція «семи кроків»: з кожним кроком пара приймає одну з семи обітниць – про вірність, любов, повагу і т.д.

Отож, плідної вам творчості, дорогі наречені. Впевнена, у вас все вийде, адже любов – це найкраще у світі натхнення. Але яким би красивим не вийшов текст обітниці, пам’ятайте, що головне і найважливіше – це все-таки відповідально виконувати те, у чому ви заприсяглися своїй обраниці (обранцю) у ваш щасливий день.

Текст: Валерія Климчук, весільний портал «Пара молода»
01.02.2013              сьогодні 4, з початку місяця 63909, всього 98268◄ Попередня   Наступна ►

Ви хочете додати вашу компанію в каталог Пара Молода?
Якщо ви весільний професіонал, портал Пара Молода дає можливість, щоб про ваші послуги дізналися тисячі пар,
які готуються до весілля в Україні.

Про нас  |  Вхід / Додати фірму  |  Угода

2006-2021 «Пара молода» - каталог весільних послуг України. Розробка сайту: vlasne.info