Каталог-планувальник Пара молода


 
◄ Попередня   Наступна ►

ВЕСІЛЬНІ ТРАДИЦІЇ: ПРО УСЕ, ЩО КИДАЮТЬБукет, підв’язка, вельон, метелик-краватка – це не лише краса та частина святкового образу молодят. А ще й спортивний інвентар наприкінці весілля! Ними грають у гру «хто одружиться наступним». Що кидати, як і в чому зміст цих обрядів – далі…


Цікаво, що традиції «ділитися весільними аксесуарами» сягають далекого середньовіччя. Тільки тоді наречена не кидала букет своїм незаміжнім подругам, а дозволяла їм відривати шматочки весільних шат. Адже в той час вважали, що все, що було вдягнуте на наречену, сповнене щастям і благополуччям. Тож під кінець весілля з розкішного весільного вбрання могло залишитися лише лахміття. Цілком зрозуміло, що довелося шукати гуманніші варіанти, як от – кидання букета, підв’язки чи вельона.

Кидання букета

Сьогодні для втілення традиції використовують як букет, який вірою і правдою служив впродовж всього весільного дня, так і букет-дублікат, створений спеціально для даного ритуалу.
Вважається, що букет після проведення весільного обряду набуває магічних властивостей і сам вибирає наступницю. У відповідності до окремих тлумачень, букет має залишитися цілим після «кидання». Це символізує міцність союзу. Інші ж, натомість, дотримуються іншого трактування традиції. Мовляв, щастям потрібно ділитися. Відтак, букет роблять таким чином, щоб він розлетівся, і частинку весільної радості могли отримати всі незаміжні дівчата.

Кидання підв’язки

Зародилася традиція у Франції, звідки й походить звичай підв'язувати панчохи красивими стрічками. Прийнято вважати, що почали кидати цей інтимний елемент одягу з тієї ж причини, що й букет – щоб не відривати клапоть від «щасливого» весільного вбрання.
Традиція кидання підв’язки на весіллі
Знімати її мав право тільки наречений.  Хто як мастак – так і знімають підв’язку: наречений сидить на стільці, а наречена звабливо оголює свою ногу, десь навпаки – молода стоїть, поки молодий пірнає під її сукню, щоб зняти підв’язку зубами. Хоча, часто саме цю традицію викидають зі сценарію традиційних українських весіль як таку, що вважається не зовсім пристойною. Або ж заміняють її на кидання метелика-краватки нареченого. 

Хід ритуалу такий же, як з букетом нареченої. Неодружені хлопці мають впіймати підв’язку (або краватку), кинуту нареченим за спину. Хто з юнаків упіймав – той незабаром одружиться.
Цікавий факт: в історії з підв’язкою є секрет, який полягає у тому, що їх має  бути дві. Одна з них – «щаслива»: та, яку наречена одягає на праву ногу і яка стає власністю неодруженого товариша нареченого. А от друга – «медова». Її одягають на ліву ногу, дещо вище від «щасливої»: щоб вона назавжди залишилася трофеєм для молодого.

Кидання вельона

Поки в одних регіонах України фату вважають оберегом від пристріту (її не віддають, не продають і не дарують), в інших – кидають саме її, а не весільний букет. На весільних форумах дівчата пишуть, що їм більше до душі кидання букета, але мами-бабусі наполягають, що то – чужа традиція. Згідно давніх весільних звичаїв, наречена має перейти в нову добу вже без вельона, тобто до опівночі.
Знімають фату також по-різному. В одних місцевостях це робить свекруха. В інших – лише наречений, адже білий вельон та рожева стрічка під ним є ознакою дівочої цноти, відтак вважають, що мами до цього діла не повинні лізти.

Далі наречена кидає фату незаміжнім подругам (часто з умовою обов’язкового її повернення буквально у ту ж хвилину). А потім відбувається традиційне «перегулювання»: наречена не випускає вельон з рук і перетанцьовує з усіма неодруженими гостями (дівчатам накидує вельон на голову, а хлопцям прикладає до плеча). Завершується обряд тим, що молода одягає фату на обличчя нареченого, щоб він «більше не бачив чужих жінок».

Текст: Ольга Терещук, весільний портал Пара молода
26.09.2017              сьогодні 3, з початку місяця 78, всього 3353◄ Попередня   Наступна ►

Ви хочете додати вашу компанію в каталог Пара Молода?
Якщо ви весільний професіонал, портал Пара Молода дає можливість, щоб про ваші послуги дізналися тисячі пар,
які готуються до весілля в Україні.

Про нас  |  Вхід / Додати фірму  |  Угода

2006-2021 «Пара молода» - каталог весільних послуг України. Розробка сайту: vlasne.info