Каталог-планувальник Пара молода


 
◄ Попередня   Наступна ►

Весільний коровайIз найкращої пшениці
Вносять гостям коровай…


Традиція весільного короваю сягає своїм корінням у далеке минуле. На превеликий жаль, тепер уже немає можливості з абсолютною достовірністю визначити значення і символіку обряду. Але казки та оповіді наших предків дозволяють роз'яснити хоча б дещицю символічного значення весільного короваю.

Насамперед відзначимо те, що коровай випікається з борошна, а воно в давні часи діставалося неймовірно важкою працею. Хороший урожай означав прихильність богів до чесного трудівника, звідси й глибинний сенс весільного короваю: він служив нагадуванням молодій сім'ї, що тільки завдяки невтомній праці можна жити благополучно й сито. Не випадкова і кругла форма - коровай є символом шанування верховного бога, даруючого життя всьому сущому, бога сонця Ярила.
Весільний коровай

Весільний коровай неодмінно прикрашався візерунком з тіста. Символіка візерунків також мала постійне значення. Гілочка калини - символ любові, квітка з безліччю пелюсток в центрі короваю - діти в родині, колоски чи виноград - добробут і мир у домі, голуби символізували подружню вірність, кільця і завитки по колу замикали всі символічні побажання магією сонця. У такій формі рідні та близькі підносили весільне послання молодим, і в ті часи його можна було прочитати без жодних проблем.

Існував і обряд створення тіста для весільного короваю. Брати участь у цьому процесі могли тільки щасливі у шлюбі жінки, що не заподіяли нікому зла й наділені великим потомством богинею сімейного вогнища і жіночої долі Макошею. Коли коровай був готовий до випічки, звали одруженого чоловіка, славного своєю доброю вдачею і хорошим господарством. Цей чоловік і садив коровай у піч. І створення тіста, і посадка короваю в піч супроводжувалися обрядовими піснями, в яких люди зверталися до богів і просили не гніватися на молоду сім'ю, але обдарувати її благополуччям в домі і здоровими дітками.

Особливе значення надавалося і розмірам короваю: Він не повинен бути занадто великим, щоб не викликати гнів богів хвастощами, але й не мав бути маленьким - щастя в домі має бути в міру, надмірність так само шкодить, як і недостатність.

Весільний коровай підносився молодим на початку свята і стояв перед ними на святковому столі, а потім дбайливо зберігався молодою дружиною, як символ сімейного щастя.

Традиції слов'ян формувалися протягом тисячоліть, вони наповнені потужною позитивною енергією. І ми, їхні нащадки, можемо використовувати цей безцінний дар. Тож пам’ятайте - весільний коровай на вашому святі - це оберіг благополуччя і процвітання молодої сім'ї.

Автор: Руся Сова, весільний портал «Пара молода»
08.03.2010              сьогодні 1, з початку місяця 54, всього 15840◄ Попередня   Наступна ►

Ви хочете додати вашу компанію в каталог Пара Молода?
Якщо ви весільний професіонал, портал Пара Молода дає можливість, щоб про ваші послуги дізналися тисячі пар,
які готуються до весілля в Україні.

Про нас  |  Вхід / Додати фірму

2006-2020 «Пара молода» - каталог весільних послуг України. Розробка сайту: vlasne.info