Каталог-планувальник Пара молода


 
◄ Попередня   Наступна ►

Він і Вона: головна різницяЧоловік і жінка – представники одного виду gomo sapiens. Але до статусу «людини розумної» вони йшли різними шляхами. І от коли прийшли, раптом усвідомили, що не розуміють один одного. Все через те, що їх біологічні комп'ютери – мізки – отримали різні «операційні системи» в процесі еволюції. Задля пошуку спільної мови розбираємося в налаштуваннях з допомогою наукових фактів та ситуацій з життя.

Він і Вона: головна різниця

Навіщо вона ховає речі

Він: «Сьогодні я спізнився на роботу, бо вона знову заховала мої речі невідомо де. Я знаю, де мої сорочки, не подумайте. Але тієї, що шукав, там точно не було. Я нервуюся, вона злиться, що я нервуюся і що я «сліпий».. А потім в лічені секунди знаходить ту кляту сорочку, начебто на тій же полиці, де шукав я...».

Зір жінок та чоловіків еволюціонував по-різному. Доісторичному мужчині-мисливцю потрібно було слідкувати за рухомими об'єктами, тоді як його дама пильнувала у печері за всім водночас. Як наслідок, сучасні жінки мають кращий периферійний (боковий) зір, можуть сприймати ширшу картинку та більшу кольорову гаму, а чоловіки першими побачать падаючу зірку, визначать «на око» відстань між предметами і краще бачать вночі, але не зможуть знайти сорочку у шафі, бо вона не мамонт і не рухається.

Чому він її не чує

Вона: «Я чітко пам'ятаю, як сказала йому по телефону, що потрібно завезти завдаток за меблі. Він уперся, що такого не було. Пам'ятає, що я говорила на початку, що вкінці... А про завдаток – хоч ти трісни...»

В первісні часи мужчинам був потрібен слух в основному для полювання: де луснула гілочка – там здобич. Жінкам же доводилося вловлювати найменші зміни в інтонаціях, щоб розуміти потреби дитини, відчувати настрій тощо. Тому прекрасна стать вміє слухати обома півкулями мозку, сприймає ширший діапазон звуків, а чоловіки слухають лівою, за участю логіки, краще визначають напрям, звідкіля той звук прийшов. Отже мужчини не можуть одночасно розмовляти і виконувати якусь роботу (приміром, ремонтувати авто). Звукова інформація для них має бути чіткою і конкретною, тоді як жінки перенасичують розмову “важливими” деталями, а потім ображаються, що їх головного прохання «не почули».

Звідки вона все знає

Він: «Я вкотре пересвідчуюся, що жіноча інтуїція існує. Навіть сюрприз не можу дружині нормально підготувати, як вона про все завчасно здогадується. Ну, не обманути її – і все...»

Окрім особливостей жіночого зору та слуху, існує ще й неймовірно чутлива тактильність (на шкірі жінки в 10 разів більше рецепторів, ніж у чоловіків) та нюх (який здатний розрізняти феромони і який стає у 100 разів гострішим під час місячних). І всі ці численні дані від усіх органів чуттів опрацьовуються глибинною частиною мозку – лімбічною системою, яку ще називають підсвідомістю. Як складаються всі ці пазли жінка не усвідомлює, але схильна довіряти своїй інтуїції. Тоді як чоловіки опираються на логіку і часто просто ігнорують “внутрішній голос”.

Як він так легко паркується

Вона: «Може й справді кермо і жінка – речі несумісні. Сьогодні чоловік вчив паркувати авто заднім ходом, а в мене це ніяк не виходило впродовж цілої години».

Еволюція змусила чоловіків сформувати неабияку орієнтацію у просторі. Вони знаходили дорогу до рідної печери за будь-яких умов, інакше їх жінки та потомство не вижили б. Таким чином у чоловіків краще розвинуті ділянки тім'яної кори, ніж у жінок. А ця частина мозку якраз і відповідає за сприйняття простору. Тому мужчини легше орієнтуються за картою, можуть імпровізувати з маршрутами, мають кращий окомір і без труднощів паркують авто заднім ходом.

Хто ж розумніший

За результатами досліджень Каліфорнійського університету, у чоловічому головному мозку в середньому у 6,5 раз більше сірої речовини, проте у жіночому – в 10 разів більше білої. Втім на рівень IQ це не впливає, а лише визначає схильність до певного виду інтелектуальної праці: в чоловіків – до точних наук, у жінок – до гуманітарних. То хто ж розумніший? Розумнішими в кінцевому результаті є пари з двох половинок, інь та янь, де не сперечаються за лідерство, а створюють гармонію, доповнюючи один одного – тому що це єдина дорога до щасливих стосунків. Природа дала нам різні “оперативні системи”, щоб спільно ми були здатні на значно більше, ніж кожен окремо.

Автор: Валерія Климчук, весільний портал «Пара молода»
03.10.2011              сьогодні 1, з початку місяця 17, всього 4165◄ Попередня   Наступна ►

Ви хочете додати вашу компанію в каталог Пара Молода?
Якщо ви весільний професіонал, портал Пара Молода дає можливість, щоб про ваші послуги дізналися тисячі пар,
які готуються до весілля в Україні.

Про нас  |  Вхід / Додати фірму

2006-2020 «Пара молода» - каталог весільних послуг України. Розробка сайту: vlasne.info