Каталог-планувальник Пара молода


 
◄ Попередня   Наступна ►

«Вінчання – благословення Боже…»Вінчання – благословення Боже
Навіщо потрібні церковні курси перед одруженням?

Велика кількість розлучень насторожує. Ось чому церква намагається запобігти цій тенденції. З молоддю треба зустрічатися, розмовляти і готувати її до важливої події. Ми вчимо підходити до шлюбу не лише емоційно, зовнішньо. Наше завдання –  розтлумачити нареченим суть шлюбу. Вони мають збагнути, що вінчання – благословення Боже. Ми також пояснюємо парам, що лише кохання не може бути основним чинником для створення сім’ї.


Чи Ваші курси заохочують молодь ходити до храму Божого?

Думаю, що так. Частина молоді саме на них уперше цікавиться церквою, вперше готується до св. Таїнств Сповіді та Святого Причастя, ознайомлюється з основами християнської віри. Майже всі наречені, які відвідували ці курси,  починають ходити до церкви. Це дуже важливо, адже віра – фундамент традиції християнської сім’ї. Подружжя приходять до священика та психолога зі своїми труднощами: вони радяться, навчаються. Тішить те, що пари не шукають розв’язання проблем в інший спосіб, а звертаються до церкви.


Скільки тривають ці заняття і хто їх викладає?

Навчаються пари протягом місяця – 15 зустрічей. Викладають священик, психолог та лікар.


Назвіть причини, через які церква може відмовити парі у вінчанні?

Під час зустрічей ми розмовляємо про перешкоди шлюбу. Інколи церква може не дозволити вінчатися: у випадках психічних відхилень, хвороби однієї зі сторін. На щастя, мені не траплялися такі випадки. Неодноразово були сумніви, але остаточно вирішують молодята. Я можу відмовити тільки тоді, коли буду абсолютно впевнений, що шлюб не матиме майбутнього. Проте кожен шлюб пильнує Господь, який дає усі можливості для спільного життя.


Як ставитеся до відряджень, довготривалих заробітків одного з подружжя за кордоном?

Вважаємо це ненормальним явищем. Хочете виїжджати – тільки разом, а не так, щоб жінка чи чоловік залишалися тут. Чому? Тоді дуже важко врятувати сім’ю.


Можна вважати, що церква проводить зустрічі для знайомств, спілкування молодих людей?

Ми не наголошуємо на тому, що це зустрічі для знайомств. У Львові чув, що саме так їх називають. У нас є недільна школа, де здійснюється катехизація дітей, дошкільнят чи діток, що йдуть до першої сповіді. І також зустрічі з молоддю щосуботи та щонеділі. Приходить чимало молодих людей, які навчаються в різних навчальних закладах. Багато з них познайомились у церкві і зараз товаришують. Нещодавно одружувалась пара, що познайомилась на зустрічі для молоді. Незабаром буде ще одне весілля.


Чи церква схвалює сексуальні стосунки у шлюбі не лише для планування дітей?

«Залишить чоловік батька свого і матір, і пристане до своєї жінки і будуть вони двоє одним тілом» (Мт. 19,5). Тут вже закладене сексуальне життя. Церква не схвалює неприродних стосунків, адже мусить бути якась міра. Чоловік та жінка мають виявляти почуття кохання – воно об’єднує пару. Я думаю, що якщо людина намагається жити по-християнськи, то Господь також допомагає, вчить людину виявляти щирі почуття. Не має бути у сім’ї якихось маніпуляцій, використання.


Проводите бесіди про зраду?

Звичайно, адже це дуже серйозна проблема. Якщо Ви любите одне одного, то питання про зраду ніколи не виникне. У сім’ї будуть труднощі, не завжди все буде гаразд. Але це певні випробування. Так, наречені раніше жили окремо, а тепер пізнають недоліки одне одного, пристосовуються, сваряться. Любов – основа, вона допомагає долати труднощі. Розлучення – егоїзм, а егоїзм – брак віри, коли людина ставить себе вище за іншу. Зрада – це також вияв егоїзму.


Можливо, є чинник, який провокує чоловіка на невірність? Наприклад, тривалі поїздки.

Якщо чоловік їде у відрядження, то розуміє, що буде без жінки. Але це не означає, що він має когось шукати і зраджувати. Я ніколи не повірю, що чоловік не може витримати без статевих стосунків. Усе основане на любові. Кохаючи дружину, ніколи не будеш думати про якусь іншу.
Зрада – це вже велика криза у сім’ї. Твердження про те, що для чоловіка мати позашлюбні відносини це нормально, –  викривлення поняття сім’ї та любові. Навіть ЗМІ створюють міф, що без статевих стосунків людина не може фізіологічно розвиватись. Власне тут залежить не від фізіології, а від внутрішнього стану. Невірність зароджується не тоді, коли чоловік побачив гарну жінку і фізично зрадив. Вона відбувається раніше, коли він у душі вирішив, що може і хоче зрадити дружину. Коли чоловік дорожить сім’єю, любить дружину, дітей, ніколи навіть не подумає про невірність.


Чи мають право батьки примушувати дітей планувати народження власних?

Важливо, щоб та порада від батьків була доброю. Бо інколи можуть порадити «зле». Сім’ю створюють для того, щоб народжувати дітей. Також неправильно відкладати поповнення родини, маніпулюючи взаємними стосунками.


Інколи жінка психологічно не готова народжувати дитину. Що тоді?

Тоді їй варто психологічно допомогти. Не треба боятися народжувати. Жінка-мати ніколи не пожаліє, що народила дитину. Вона може пошкодувати, що не зробила цього. Господь завжди допоможе дитину виховати. А ще – не варто забувати, що дитина об’єднує сім’ю.


А як ставитись до того, що  мама маленької дитини відразу наймає для догляду няньку чи просить допомоги в бабусі?

Найважливішими є материнська та батьківська увага. Недогляд може потім негативно позначитись на дитині. Недаремно є декретна відпустка. Нехай не три роки, але перший обов’язково треба матері глядіти малечу.


Буває, що у шлюбі немає дітей. Чи це може бути причиною розлучення?

Церква не підтримує такої позиції, що потрібно розлучатись. Буває, що діти народжуються після 30-ти. Не варто відразу зневірюватись, потрібно визначити причини, якщо необхідно – полікуватися.


Як ставиться церква до другого шлюбу чи третього?

Ми намагаємося запобігти цьому. Але якщо таке стається, то церква розсудливо зважує все. І є Церковний суд, що розглядає такі справи і приймає рішення.


Інколи причина розлучення
насильство у сімї. Невже терпіти?
Насильство – порушення законів Божих. Але все одно треба дати змогу людині виправитися. Це вимагає терпіння та героїзму, на це здатна тільки любов. Варто спробувати пожити окремо.


Чи церква проводить семінари зі сексуального виховання?

Нас запрошують у школи, але дуже рідко. Зате у церкві на катехизисі про це говоримо. Діти, які приходять, – крапля в морі. Ці питання потрібно вирішувати на державному рівні.


Школи запрошують медиків. Що скажете про їхню науку?

Медики пропонують таке навчання, яке не відповідає християнському вихованню. Вони, навпаки, підказують методи, як вести статеве життя, які протизаплідні засоби використовувати, щоб не завагітніти. ЗМІ пропагують погані методи, але зате вони мають економічні вигоди.


На Заході люди спершу живуть разом, мотивуючи, що хочуть краще пізнати одне одного перед тим, як одружуватись. Чи правильно це?

Це підміна понять. Люди кажуть: «Ми спробуємо, чи ми зможемо». А насправді втікають від відповідальності. Пара повинна вирішити, чи вони зможуть бути разом ціле життя. Зустрічі перед шлюбом допомагають це з’ясувати. Тому церква не дозволяє дошлюбних статевих стосунків. Бо не вони є фундаментом сім’ї, а любов. Саме любов робить родину міцною та щасливою все життя.


Церква – прибічник ранніх шлюбів?

Ми дуже обережно ставимося до таких шлюбів. Церква вінчає за державними законами: дівчат – від 17-и, хлопців – від 18-и.

Автор: Ірина НОВОСТАВСЬКА
Джерело:
весільний журнал "Наше ВЕСІЛЛЯ"
 

21.12.2009              сьогодні 1, з початку місяця 27, всього 8837◄ Попередня   Наступна ►

Ви хочете додати вашу компанію в каталог Пара Молода?
Якщо ви весільний професіонал, портал Пара Молода дає можливість, щоб про ваші послуги дізналися тисячі пар,
які готуються до весілля в Україні.

Про нас  |  Вхід / Додати фірму  |  Угода

2006-2021 «Пара молода» - каталог весільних послуг України. Розробка сайту: vlasne.info