Каталог-планувальник Пара молода


 
◄ Попередня   Наступна ►

ВОНА «РОЗМАЛЬОВУЄ» СУКНІДизайнер, художник Людмила Гафткович - Горохівська пише справжні мистецькі шедеври просто на вечірніх, весільних та етно-стилізованих сукнях. Зодягатися для особливих подій у неї полюбляють не лише українки, але й у сусідній Польщі. Особливо після персональної виставки у Вроцлаві. Сьогодні знана мисткиня художнього розпису по тканині в гостях у «Пари молодої».

Люда, розкажи свою творчу історію… Як так склалося, що за полотно для художніх образів ти обрала одяг?
Малювати ще змалку люблю. Пригадую, що навіть сукні дизайнувати пробувала… Проте у моїй батьківській сім’ї – всі юристи, тож і я не повинна була стати винятком… Юридичну освіту я таки здобула, однак ще з першого курсу навчання знала, що це не мій шлях. Бо саме тоді відбулася одна (чи найважливіша) зустріч у моєму житті, яка й усе змінила. Це було знайомство із моїм майбутнім чоловіком. Олег – художник, у ньому я знайшла споріднену душу. Мене дуже захопило те, чим він займається. Зрештою, я отримала другу освіту – художню. І ось вже 13 років я одружена із творчістю, та Олегом :).


Я так розумію, художній розпис тканини – це лише одна віха того, чим ти займаєшся…
Я також виготовляю дизайнерські ляльки, створюю прикраси з полімерної глини, пишу картини… Власне, з картин усе й починалося. У нас навіть виставка у Вроцлаві була. А коли, близько 10 років тому, я познайомилася із технікою розпису по тканині, я відкрила в собі ще одну мистецьку сторону.

Така творча багатогранність, мабуть, дозволяє твоїм клієнткам отримати цілісний образ, так би мовити, під ключ?
Це правда. Працюючи над замовленням, я здебільшого продукую комплексну ідею. Ще на етапі дизайнування я не просто уявляю візерунок художнього розпису, а бачу одразу й фасон сукні чи костюма, оздобу бісером або стразами, якими будуть аксесуари цього ансамблю і т.д. Для мене, як для автора і художника, дуже важливо, аби така гармонія була втілена і у кінцевому результаті. Тому я співпрацюю із кравчинями, майстринями, які володіють різними техніками, і сама постійно вдосконалюю свої навики. Усе для того – щоб дівчата та жінки, які довіряють мені створення особливих нарядів, одержали довершений образ: від фасону до авторських прикрас.


Які вони – клієнтки Людмили Гафткович (Горохівської)?
Думаю, їх об’єднує прагнення вигідно, красиво вирізнятися у натовпі. Це особливі, тонкі натури, які не просто цінують ексклюзивну ручну роботу, а справді бачать у ній особливе мистецтво.

А з якої нагоди у тебе найчастіше замовляють вбрання?
Мої клієнтки – це і маленькі дівчатка, які готуються до першого причастя, і випускниці, і наречені, і їх дружки та мами… Адже пропоновані моєю майстернею техніки – це лише інструмент, який можна використати для роботи у будь-якій стилістиці.

Тобто художній розпис святкового вбрання – це не обов’язково етно-мотиви?
Звісно. Просто національна тематика користується особливим попитом. Тоді як художній розпис чудово виглядає і на класичній вечірній чи весільній сукні.

Такі вироби потребують особливого догляду?
Як і будь-яка ручна робота. Але я хотіла б наголосити на тому, що одяг із художнім розписом прати можна сміливо – візерункам це не зашкодить.

Хто твої найпалкіші шанувальники?
Моя сім’я. Донечка Юля дуже пишається мамою, із задоволенням носить сукні, які я для неї створюю. А мій чоловік – це не просто порадник, надійна підтримка та найавторитетніший для мене критик. Олег попри власну творчість (він пише репродукції картин відомих художників) нерідко докладає свого пензля і до моїх замовлень.

Які цілі ставиш перед собою на найближчу перспективу?
Дуже хочу збільшити майстерню, розширити штат виконавців. Бо сьогодні, щоб встигнути із замовленнями, доводиться виконувати багато рутинної праці. А хочеться більше часу приділяти, власне, творчості…

Текст: Валерія Климчук, весільний портал Пара молода


18.05.2012              сьогодні 1, з початку місяця 23, всього 7253◄ Попередня   Наступна ►

Ви хочете додати вашу компанію в каталог Пара Молода?
Якщо ви весільний професіонал, портал Пара Молода дає можливість, щоб про ваші послуги дізналися тисячі пар,
які готуються до весілля в Україні.

Про нас  |  Вхід / Додати фірму  |  Угода

2006-2021 «Пара молода» - каталог весільних послуг України. Розробка сайту: vlasne.info