Каталог-планувальник Пара молода


 
◄ Попередня   Наступна ►

Все по поличках: Нідерланди, квіти і коронаНідерландський садівничий сектор постраждав від кризи, яка була спровокована коронавірусом. Багатьом компаніям загрожує банкрутство, яке може спіткати їх протягом декількох тижнів.


«Wedding Daily» поговорили з Ольгою Дорсс (Olha Dorss), засновником однойменного міжнародного авторського проекту, який спеціалізується на декорі, флористиці та квітковому дизайні. 80% робочого часу Ольга знаходиться в Нідерландах. Вибір квітки, закупівлі і експорт - на її тендітних плечах.

Ольга Дорсс

Обговорили, чому епідемія небезпечна для квіткового бізнесу і як вже зараз вона впливає на ціни.

Що сталося?

Нагадаємо, квітникарство є третім за величиною експортним сектором в Нідерландах. Нідерланди - міжнародний центр квітникарства. На країну припадає приблизно 35 відсотків світового експорту. Експорт квітів і рослин становить 6,2 мільярда євро. Приблизно 150 000 осіб працюють в сфері квітництва. Ще один момент, квітникарство займає особливе становище в країні, оскільки відноситься до свіжих продуктів. Ну а свіжою квітка вважається перші 24 години.

З четверга на п'ятницю (12-13 березня) Royal FloraHolland (найбільший центр з торгівлі квітами в світі) виставив квіти на аукціон в звичному обсязі. Продано було менше 30%. Інша частина - утилізована. Це вперше в історії компанії, яка на ринку вже понад 100 років. У понеділок (16 березеня) було прийнято рішення роздавати непродані квіти до соціальних установ, які пов'язані з медичним обслуговуванням. До Royal FloraHolland підключилися і виробники квітки (треба розуміти, що це дві різні сфери діяльності), у яких теж залишається товар. Виробники не можуть глобально зупинити вирощування рослин, вони можуть вдатися до формату, який дозволить максимально скоротити витрати, але це мінімально впливатиме на кількість і якість продукту. Кілька тижнів простою і рахунки за електроенергію зіграють свою роль у долі багатьох виробників. Проблем з рахунками не уникнути.

"Зараз аукціон бере всього 30% квітки від звичного обсягу, коментує Ольга, ціни на аукціоні гранично низькі. Але, при цьому, коли я заходжу в web-shop експортних компаній, у яких я купую квіти, я розумію, що не можу їх купити за ці "копійки", які вони коштують на аукціоні. Вони, напевно, не продають той обсяг, який закуповують і просто роблять собі буфер. Тобто квіти для нас на експорт продаються в результаті за стандартними цінами."

Що в підсумку?

Зараз дійсно складні часи і виживе на квітковому ринку найсильніший. Подібна ситуація вже була років 15 тому. Аукціони переживали схожий період. Дуже багато експортних компаній банкрутували, бо вони закуповують квіти з грошима банку. А якщо банк припиняє фінансувати, у них більше немає грошового обсягу в обороті (клієнти найчастіше не платять відразу, вони платять через 30-ть днів). Тобто цей буфер в 30-ть днів повинен бути профінансований. Закупівля-продаж-гроші. Так це працює.

Дуже багато залежить від фінансової ситуації в країні і підтримки уряду. Сьогодні на карту поставлено виживання як компаній виробників, так і торгових компаній. Це і страшно, і позитивно. Виживуть найсильніші. І це дорога до розвитку і якості.

Ситуація, що склалася - факт. Ми тільки можемо оцінити обсяг проблеми, яка існує на ринку і для себе визначити вектор подальшої роботи.

Джерело: «Wedding Daily»
24.03.2020              сьогодні 1, з початку місяця 25, всього 494◄ Попередня   Наступна ►

Ви хочете додати вашу компанію в каталог Пара Молода?
Якщо ви весільний професіонал, портал Пара Молода дає можливість, щоб про ваші послуги дізналися тисячі пар,
які готуються до весілля в Україні.

Про нас  |  Вхід / Додати фірму  |  Угода

2006-2021 «Пара молода» - каталог весільних послуг України. Розробка сайту: vlasne.info