Каталог-планувальник Пара молода


 
◄ Попередня   Наступна ►

Вибір місця проведення банкетуВибір місця проведення весілля – це один з найсерйозніших пунктів в плануванні заходу. Від особливостей і можливостей банкетного залу залежить вся програма і, зрештою, враження від Вашого весілля. Тому при виборі і замовленні банкетного залу важливо врахувати безліч нюансів.

Почнемо з правил бронювання. Як і всі послуги, оренда залу майже завжди можлива лише за повної або часткової передоплати. Вартість банкету в різних банкетних залах сильно коливається. Багато закладів призначають плату залежно від кількості гостей, а деякі призначають фіксовану плату незалежно від загальної суми замовлення і кількості гостей.

Існує поширена помилка, що, працюючи з рестораном, Ви завжди можете отримати знижку за те, що запросите на банкет багато гостей. З іншого боку, ресторан, звичайно, економить на тому, що готує безліч однотипних блюд і не замовляє цього дня продукти для всього асортименту меню. У будь-якому випадку про знижку запитати варто, і при позитивному рішенні вона складе приблизно 5% від вартості замовлення.

Якщо Ви хочете, щоб на весіллі не було сторонніх відвідувачів, то окремо обговорите це питання з адміністрацією. Проблема в тому, що не завжди договір про оренду означає, що в орендованому залі Ви будете одні. Майте на увазі, що час оренди – це не тільки час проходження торжества. Це ще і час на підготовчу роботу до події і на прибирання після свята. І якщо одні заклади включають час на підготовку в заявлену вартість, то інші можуть зажадати доплати. Аргументи пред'являють різні: і що в цей додатковий час вони могли б провести ще один захід, і що вже буде нічний час, а в стандартній ціні позаурочна робота персоналу не врахована.

Місткість залу

Для того, щоб зрозуміти, скільки чоловік поміститься у вподобаному банкетному залі, краще всього провести зразкову розстановку столів. Звичайно, є норми метражу на одного гостя і особистий досвід співробітників закладу. Але нормам можуть помішати особливості саме цього залу (конфігурація стін, колон, розташування дверей, вікон і так далі).

Як правило, для банкетів на одного гостя відводять 2 кв. м, при фуршеті зазвичай 1,5 кв.м. Якщо в програмі Вашого весілля заплановані конкурси, танці і інші дії, то, природно, необхідно значно більше місця. Причому, якщо в залі знаходиться сцена, то ставити столи до неї впритул не можна, необхідно створити «чисту лінію» шириною мінімум в 3 метри.

Місткість решти частини приміщення потрібно розраховувати виходячи з розмірів наявних столів і способу їх розстановки. До речі, різноманітність столиків досить велика, і Ви повинні поцікавитися, які саме меблі будуть в цьому залі під час Вашого торжества (не завжди на банкетах використовують ті ж столи, які зазвичай знаходяться в залі).

Ще один привід провести зразкову розстановку столиків – це видимість сценічного майданчика. У багатьох ресторанах різноманітні «куточки», «черепашки» і колони заважають огляду. І якщо теоретично в залі поміщається потрібна кількість чоловік, то, можливо, деяким з них нічого не буде видно. Таким чином, реальна місткість залу зменшується.

Крім місткості залу, є ще декілька важливих моментів, на які неодмінно потрібно звернути увагу при виборі місця проведення Вашого весілля:

Розташування банкетного залу

Важливо пам'ятати, що гості повинні добиратися до місця проведення торжества без зайвого клопоту. І якщо вибране місце знаходиться далеко від станції метро або за містом, то Вам доведеться окремо продумувати, як доставити гостей до місця проведення свята і назад.

Парковка

Чи належить парковка вибраному Вами закладу або вона ділиться між декількома установами? Якщо на свято запрошені VIP-персони або просто передбачається приїзд гостей на особистому транспорті, то необхідно наперед зарезервувати для них місця і забезпечити зустріч спеціально проінструктованим персоналом.

Устаткування

Зверніть особливу увагу на те, яке устаткування є в залі, і чи входить його використання у вартість замовлення. Часто те, що Ви бачите при відвідинах ресторану, не є невід'ємною частиною його стандартного устаткування. Наприклад, звукотехника. Вона може відмінно працювати під час Вашої вечері в ресторані, а для її роботи на банкеті доводиться або замовляти її окремо, або доплачувати ресторану.

Кондиціонування і куріння

Як би Ви до цього не відносилися, але швидше за все частина гостей на вашому святі палитиме. Тому обов'язково поцікавтеся у адміністрації вибраного закладу, в яких залах дозволено палити, а в яких – ні. А може трапитися і зворотна ситуація - палити Вам дозволять скрізь. Але якщо в закладі немає нормального кондиціонування, ваші гості вже за годину не зможуть в цьому приміщенні знаходитися. Цей момент потрібно також наперед врегулювати.

Спеціальні вимоги

Пам'ятаєте, що існують пожежна служба, електрики і СЕС (санітарно-епідеміологічна станція). Часто підсобні приміщення здаються абсолютно безгоспними, але їх не можна займати із-за необхідності залишити пожежний прохід і т.д. Або із-за чутливих датчиків Вам можуть не дозволити застосовувати, загалом, нешкідливі димові ефекти. Тому обумовлюйте можливість проведення будь-яких ваших дій з адміністрацією банкетного залу.
17.12.2009              сьогодні 1, з початку місяця 16, всього 6366◄ Попередня   Наступна ►

Ви хочете додати вашу компанію в каталог Пара Молода?
Якщо ви весільний професіонал, портал Пара Молода дає можливість, щоб про ваші послуги дізналися тисячі пар,
які готуються до весілля в Україні.

Про нас  |  Вхід / Додати фірму  |  Угода

2006-2021 «Пара молода» - каталог весільних послуг України. Розробка сайту: vlasne.info