Весільні сукні ТМ Хадасса (Hadassa)
Ведучий Віктор Гевко Каталог-планувальник Пара молода Весільний салон Елана
СТАТТІ > Традиції


 
Фата – поширений і до наших днів елемент весільного одягу. Походить вона від звичаю накривати дівчину при викраданні шматком тканини, щоб не було чутно її крику.
Чимало людей вважає, що обряд «викрадення нареченої» запозичений із інших культур і не є автентичним.
З кожним роком дедалі популярнішим стає фен-шуй. Ми купуємо незрозумілі фігурки, які мали б приносити удачу та багатство, переставляємо меблі, щоб не було сварок у сім’ї. Дехто навіть задумується над тим, чи правильно розташований санвузол в оселі...Сьогодні весілля – це свято, яке надовго залишається в пам'яті не лише молодого подружжя, але і всіх присутніх гостей. Батьки, родичі і наречені не один день працюють над тим, щоб зробити цей день незабутнім та неповторним.
Весільний вінок, з давен давен мав особливе значення, нажаль сьогодні звичай його виплітання залишився у минулому, хоча є й такі місцевості, особливо у краї славнозвісної Роксолани, Рогатинщині, де обряд виплітання вінка має неабияке значення, до якого ретельно готується не тільки наречена але й уся родина. Ось і почалась зима – пора, яку багато хто любить саме за те, що узимку – свято за святом. А першим у списку найбільш улюблених свят є День святого Андрія. І якщо капості всілякі придумують щороку, то андріївські ворожби поволі забуваються.“Чоловік, який домігся першого поцілунку, вимолює другий, вимагає третій, сміливо робить четвертий, приймає п’ятий – і терпить усі наступні” (Хелен Роуленд)
Реклама від GoogleФольклорна творчість і народна обрядовість становлять невичерпну скарбницю духовної спадщини кожного народу. Якщо традиції передають із покоління в покоління – народ зберігає свою неповторність. Не може не тішити те, що останнім часом дедалі відчутніше повернення до народних звичаїв.Надзвичайно багата Коломийщина на українські народні традиції і звичаї оскільки її землі віддавна заселені місцевим українським населенням. Водночас Коломийщина у фольклорно-етнографічному відношенні строката і досі залишається не вивченою.
Утворенню сім'ї українці завжди надавали великого значення. Відповідно до цього формувалася весільна обрядовість — справжня народна драма, що включала ігрові дії, танці, співи, музику.16-річною школяркою тернополянка Марія Чашка присягнула на вірність цінностям культурно-просвітницького товариства «Вертеп». Відтоді упродовж майже 18 років її життя пов’язане з пошуком, вивченням та збереженням фольклорно-етнографічної спадщини рідного краю.Із давніх-давен саме обрядовість весільного дня була найбагатшою та найцікавішою. Зауважмо, що й різні регіони України відрізнялися характером цих святкувань.
Після того, як підступний Амур віддав вас на поталу меркантильному Гіменеєві, і, зловтішно потираючи руки, підраховує перші викинуті в ім’я кохання гроші, у вашому майже одруженому житті настає новий етап. До весілля – п’ять місяців! А тому щиро радимо перестати турбуватися про свій гаманець.Реклама від GoogleРушники — це відбиття культурної пам'яті народу, в їх узорах збереглися прадавні магічні знаки, образи "дерева життя", "берегині", символіка червоного кольору, які знайшли подальше своєрідне переосмислення і оновлення.
Почувши слово весілля кожен із нас уявляє білу сукню, довгу прозору фату, шикарний костюм нареченого та гулянку до ранку. Звичайно, що цій процедурі передує довге та ретельне приготування.Ви – майже одружені! Молодому залишається лише забрати молоду з батьківського дому і завести її під вінець. Але наречену за «дякую» вам ніхто не віддасть. Увага: весільний кортеж молодого сигналить вже за два квартали. З авт висипаються гості й за хвилину делегація на чолі з нареченим уже стоїть перед «брамою». Почалося!..Настає ніч, і весіллю пора розходитися. Тоді свашки, так звуться жінки, родичі молодого, знімають з молодої стрічку, а хустинку не чіпають. Це значить, що вона прощається з дівоцтвом. В окремих місцевостях одягають чепець на молоду і так проводжають спати. Йдучи до хати, молоде подружжя роздає гостинці дітям: горіхи, цукерки, печиво, яблука.
Загальновідомо, що перед тим, як справляти весілля, молоді повинні познайомитись, вивчити характери один одного. Раніше в Україні, починаючи з осені і до самої весни, відбувалися вечорниці або досвітки. У якійсь великій хаті збиралася молодь.Третій день весілля святкують вже тільки близькі родичі. Цей акт відбувається , як правило, в молодої. «Куди йдете?» - запитують у селі. «На кури», - відповідають свати гордо. Що означає «На кури»? Цей звичай, безперечно, теж дуже древній і пов’язаний з жертвоприношенням. Він уже само собою видозмінений, але розповімо, як проходять «кури» в наш час.Реклама від Google
Шановні батьки! Якщо ви нарешті зітхнули спокійно, бо літо минуло, а чада про одруження так і не заговорили (а отже, думаєте ви собі, маєте ще рік у запасі), то даремно розслабляєтеся. Бо одвіку найщедрішою на весілля у наших краях була... осінь.13 грудня православні християни відзначають свято на честь святого апостола Андрія Первозванного. Водночас день Андрія був в народі великим зимовим молодіжним святом. На Андрія дівчата зазвичай ворожили.Колись зрання (в суботу) в молодого і в молодої робили обід. Читався псалтир за померших. На обід закликали сусід, а після обіду всі молились Богу за померлих. На обід закликали сусід, а після обіду всі молились Богу за померлих.
Перед весіллям у п’ятницю ввечері молодик бере з собою старосту, старшого буярина, одного-двох буяринів, хліб, горілку і йдуть до молодої "торочити рушники".Намелюють муки. Заготовляють скороми (м’яса, сала), квасники.
Скороми достають разом, у складчину. Як молодик дуже хоче молодої і має звідки, то дає їй всього на весілля. І навпаки.
Як ото вже хлопець вибере собі дівчину, то підмовляє її, чи піде вона за нього? Але часто хлопці дурять дівчат, що будуть сватати, то дівчата не завжди й вірять, а вже повірять тоді, коли прийдуть люди (чи посланець) із хлібом. (примічають старі люди: як собаки нападуть на дівчину і щось із одежі порвуть на ній, то вона скоро віддасться.)
Реклама від GoogleМатеріали до цієї праці я зібрав у селі Зятківцях Гайсинського району Вінницької області. Запис весільних обрядів і пісень вів на весіллях у процесі дійства. Мав велику рідню (народився і жив в Зятківцях) – доводилося часто бувати на весіллях: буярином, старшим буярином, старостою, дружком, сватом і, нарешті, музикою.Форми весілля як поєднання двох доль людей віддавна були найрізноманітнішими. Є свідчення давніх літописів про те, як весілля відбувалось у слов’ян - українців. Древляни викрадали наречених, радимичі й сіверяни брали шлюб під час купальських ігор, перестрибуючи через вогонь, у полян був шлюб за вільним договором із посагом нареченої.
Рушник з давніх-давен символізував не тільки естетичні смаки, він був своєрідною візиткою, а якщо точніше – обличчям оселі, відтак і господині. По тому, скільки і які були рушники, створювалася думка про жінку, її дочок.Той, хто добре знає історію свого народу, може підтвердити: серед простих людей одвічно жила тяга до красивого, привабливого, естетично доцільного й етично вивершеного. Я не буду вдаватися в детальну ілюстрацію багатющого фактажу – він зайняв би ціле монографічне дослідження, - а зупинюся хоч би побіжно на одному аспекті.На вінкоплетини дівчата збираються в суботу ввечері. Колись давно на вінкоплетини приходили тільки дівчата, тепер ідуть і старші жінки, які знають послідовність обряду, самі співають і вчать дружок, як кожна має поводити себе. На вінкоплетини також приходять і матка та староста молодої.
У кого не стрепенеться серце від привабливого запашного слова «весілля»? Мабуть, немає дорослої людини, яка б хоч кілька разів не побувала на весіллі.Із давніх-давен традиційне українське весілля було одним з найжаданіших, найхвилюючих родинних свят.Реклама від GoogleВід нього залежать щастя молодої сім’ї, доля майбутніх дітей та добробут родини. Чимало священних символів, відомих ще з давніх-давен нині підмінено формою. Популярні зараз написи, як-от: “на щастя, на долю”, наші пращури шифрували у знаках орнаментів.
Вперше гуцульське весілля задокументував етнограф Володимир Шухевич. Науковець вивчав Гуцульщину впродовж сорока років. У 1902 році вийшов друком третій том його праці «Гуцульщина», в якому було докладно описане це дійство.Велична народна опера: у ньому завжди були три жіночі хори (дружок, світилок, свах), у деяких місцевостях — один парубоцький. У хорових піснях пояснювався зміст і значення кожного обряду, величалися молодята, їхні батьки та челядники.Утворенню сім'ї українці завжди надавали великого значення. Відповідно до цього формувалася весільна обрядовість — справжня народна драма, що включала ігрові дії, танці, співи, музику.
Автори та режисери фільму "Наше весілля" Віта Мушій та Володимир Росоловський. Кожен народ має свої традиції: багаті та різноманітні. Вони як калейдоскоп історичного життя знайомлять нас з побутом наших далеких і близьких пращурів, відображають картини свят і буднів, ігор і ярмарків, весіль та захоплюючих змагань.Весілля – стародавній звичай, що іде своїми коренями в далеке минуле і являє собою унікальне дійство з елементами театральності. Як фольклорне явище, воно містить у собі величезний...Реклама від Google
Весілля було однією з найважливіших подій у житті, а традиційний “весiльний” ритуал – чудовим явищем народної культури, який складався з складного комплексу різноманітних елементів.


Попередня 1 2


  Головна / СТАТТІ / Традиції

Ви хочете додати вашу компанію в каталог Пара Молода?
Якщо ви весільний професіонал, портал Пара Молода дає можливість, щоб про ваші послуги дізналися тисячі пар,
які готуються до весілля в Україні.

Про нас  |  Вхід / Додати фірму

2006-2020 «Пара молода» - каталог весільних послуг України. Розробка сайту: vlasne.info