Каталог-планувальник Пара молода


 
◄ Попередня   Наступна ►

Як підготувати свято без зайвих суперечок та в мирі?Практично кожна наречена ще з дитинства мріє про красиве весілля. Таке бажання закріплюється і казками, й історіями рідних, і дивовижними сценами з фільмів. У дорослому житті ми вже розуміємо: кожна казка, втілена в життя, потребує зусиль, планувань і безлічі деталей. Давайте подивимось, як можна отримати задоволення не тільки від самого святкування, а й від процесу підготовки. Підготовки без зайвих суперечок, нервувань та стресів. 

Як підготувати свято без зайвих суперечок та в мирі?  Photo by @janasnuderl
Photo by @janasnuderl

По-перше, необхідно прийняти як факт, що суперечки це нормально. Головні в цьому питанні – міра і здоровий глузд. Адже всі ми  індивідуальності, зі своїми  поглядами, мріями, ідеями. І от на етапі все тіснішої співпраці, ми зустрічаємось не тільки зі своїми «хочу», але і з «хочу» інших людей. Тому важливо пам’ятати про найважливіші речі, які здатні врятувати будь-яку суперечливу ситуацію.

1. Повага.

Важливо знати та поважати власні інтереси, тим паче якщо це інтереси нареченої та нареченого – основних учасників події. Але не менш важливо мати повагу до пропозицій інших людей. Навіть якщо потрібно відмовити родичу в його побажаннях щодо святкування, ввічлива форма відмови допоможе завершити ситуацію без образ.

2. Почуття важливіші за емоції.

Почуття любові, тепла, вдячності до нареченого, батьків чи друзів – це саме те, що хочеться розділити до, під час і після свята. А емоційні реакції, непорозуміння, образи – на такі речі не потрібно довго зважати. Краще використовувати правило 5 хвилин – перед тим як дати різку відповідь, краще обдумати її 5 хвилин і вчинити з мудрістю, а не тільки з емоцією. Якщо проблема глибша, то спочатку треба зайняти себе чимось – пробіжкою, прибиранням тощо – і вже потім починати розмову.

3. Збереження чіткої ієрархії на етапі врахування побажань.

Тобто пам’ятати, для кого свято створюється (на цьому рівні має бути лише дві людини), хто допомагає фінансово, морально чи фізично і так далі. Треба пам’ятати і про тих учасників, які нічим не допомагають, але дуже багато  вимагають. Для такої категорії доцільно застосовувати наступний пункт (див. нижче).

4. Вміти сказати «ні».

Якщо молодята вважають абсолютно недоречною якусь пропозицію і пошук компромісів неможливий, просте «ні» завжди допоможе. Звичайно, промовлене з повагою і, можливо, не один раз. Особисті кордони доречніше відстояти, аніж страждати від образ, тримати в собі негативні думки та відчуття. 

5. Почати планування та підготовку якомога раніше.

Зменште стресову ситуацію завчасним плануванням. Тим паче кожна наречена має безліч ідей, які омріювала вже багато років. Саме час діставати їх з уяви і втілювати в життя.

6. Не забувати про психологічну гнучкість.

Сьогодення вчить нас, що плани, дати можуть бути зміщенні, і ми не можемо вплинути на глобальні процеси. Тому гнучкість допоможе не страждати, не бути в постійній напрузі, а зробити все можливе для змін, які диктує ситуація. І така якість допомагає зберегти мир у собі, насамперед, а також у всій ситуації загалом.

7. Кожен день розмовляти, ділитися своїми думками.

З ким? І з нареченим, і з друзями, зі всіма, хто може зрозуміти і підтримати. Адже конструктивний діалог щодня краще, аніж тримати в собі тривоги та вибухнути через місяць злістю, сльозами чи панікою. Рух в ритмі «крок за кроком» дуже дієвий для владнання суперечок та збереження миру.
Нехай щасливим буде святкування і нехай поступово загартовується мозок жити в спокої. Це корисно і як в підготовці до весілля, так і в сімейному житті.
 
З повагою, психологиня, психотерапевтка Валентина Мірошниченко
05.05.2020              сьогодні 1, з початку місяця 24, всього 562◄ Попередня   Наступна ►

Ви хочете додати вашу компанію в каталог Пара Молода?
Якщо ви весільний професіонал, портал Пара Молода дає можливість, щоб про ваші послуги дізналися тисячі пар,
які готуються до весілля в Україні.

Про нас  |  Вхід / Додати фірму  |  Угода

2006-2021 «Пара молода» - каталог весільних послуг України. Розробка сайту: vlasne.info