Каталог-планувальник Пара молода


 
◄ Попередня   Наступна ►

ЯК «ПІДТЯГНУТИСЯ» ЗА МІСЯЦЬ ДО ВЕСІЛЛЯЗвичайно, правильніше сказати, що за собою треба слідкувати постійно, а не хапатися в останню мить за рятівні спортзали, тренажери, спалювачі жиру і суперметодики від супертренерів. Але – чого ж приховувати! – усі ми знаємо, що такою ж правдивою є приказка «Доки грім не вдарить...».


І от за місяць – весілля, а костюм, який ще зовсім недавно був придбаний уже, м’яко кажучи... не сидить належно. Та й взагалі дискомфорт якийсь відчувається. А ще як подумати, скільки всього доведеться пережити на самому весіллі... Одним словом, підтягнути фізичну форму явно не завадить.

​Проте ось ти критично поглядаєш на себе у дзеркало – і перша твоя думка (ні, не «Мамо рідна!..»):

Чоловік займається спортом

Як це все почати?

Насамперед – жодної паніки. Якщо у тебе є бажання покращити своє самопочуття і стати здоровішим, то все вдасться. Лише пам’ятай: у тебе справді мало часу, і Арнольда із тебе не виліпить за цей місяць жоден тренер. Та, зрештою, ти ж і не ставиш перед собою таке завдання! А тому одразу покинь щодня рахувати кубики пресу, а просто налаштуйся на роботу. Але на досить важку роботу.

І тут же – після усвідомлення об’ємів майбутньої титанічної праці – закрадається наступна думка: Може, піти легшим шляхом? Може, якось без усіх цих вправ, без тренувань, без ранкового бігу? Напився спеціальних таблеток – і схуд. Або ні, сів на дієту! От викинув хліб з раціону – а там хоч трава не рости, але за місяць має бути результат. І, звичайно, спати треба менше, адже уві сні ми товстішаємо за рахунок уповільненого обміну речовин. Тобто працювати треба тепер більше. А ще – пити багато води і не снідати!

Однак, якщо піти цим шляхом, то через тридцять днів ти, на жаль, будеш схожим рівно на невиспаного і голодного трудоголіка зі склянкою води у тремтячих руках. Справа у тому, що спалювачі жиру без спеціальних тренувань багато не дадуть – зрештою, як і наймодніші дієти; а від хліба взагалі недоцільно відмовлятися, тому що не існує продукту, який би його повністю замінив. Про необхідність здорового сну не будемо й говорити (особливо перед весіллям). Та й прямого зв’язку між літрами випитої води і скинутими кілограмами теж немає – так, принаймні, кажуть японські вчені-дієтологи.
Тому висновок простий: і рухатися також доведеться.

А як саме рухатися?

Тренуючись, слід дотримуватися основного принципу – не нашкодити собі самому. Тобто, заняття розпочинай з не надто великих навантажень – дай своєму тілу до них звикнути (навіть якщо ти займався спортом і добре знаєш, «як воно має бути»). З іншого боку – не лінуйся (у тебе лише місяць!). Не викладайся на повну, але будь близьким до цього стану.
Зрештою, твоя мета – 30-40 хвилин занять щодня.
Отже, з чого почнемо?

«А «Динамо» бежит?..»

Кажеш, живіт заважати почав? Ну то кеди в руки (тобто на ноги) – і в парк чи на стадіон. Про користь бігу сказано немало – тут і вентиляція легень, і зміцнення серця та судин, і загальна фізична підготовка. Та головне те, що біг належить до аеробних вправ, а якраз ці вправи сприяють виробленню ферментів, які спалюють оте, через що не видно твого принадного торсу, тобто жир.

Проте є кілька правил. По-перше, бігти краще зранку, коли організм ще не має доступних вуглеводів (ти ще не їв!) і йому доводиться спалювати запаси жирової тканини, щоб отримати енергію. Взагалі-то до жирових запасів наш організм дістається в останню чергу, так задумано природою: жир починає перероблятися приблизно після 20-ї хвилини. І тому – по-друге – бігти треба у міру сил довго, близько 30 - 40 хвилин.

Звичайно, прес.

Наступне, чим потрібно зайнятися – це власне живіт, тобто м’язи пресу.
Перша вправа – піднімання тулуба. Лежачи на підлозі, піднімаєш корпус до вертикального положення, а тоді пробуєш провести його ще якомога вперед, наближаючи плечі до колін. Тоді плавно відводиш корпус назад. При цьому краще мати якийсь килимок, щоб не боліла потім спина.

Друга вправа – піднімання прямих ніг до кута 40 – 45 градусів з їх подальшим опусканням. Намагайся не торкнутися підлоги – і знову догори.
Ніби просто в теорії, але на практиці бажано дійти до 50-70 повторень щодня.

Що їсти?

Тут також без паніки! Ні від чого не потрібно відмовлятися повністю, слід просто обмежити споживання певних продуктів. Наприклад жирного – а це масло, майонез, жирні сири і м’ясо, морозиво, кондитерські вироби (особливо з кремом)... Натомість треба налягати на фрукти, овочі, різноманітну зелень та ягоди. Житній хліб з висівками – це теж добре, а якщо ще й з салатиком зі свіжої городини...

«Two Beer Or Not Two Beer?»

На жаль, відповідь на це (майже шекспірівське!) питання негативна: про пиво доведеться забути. Як і про інші алкогольні напої. Причина проста: вони, як не дивно, висококалорійні... До того ж про «пивний живіт» не чув тільки лінивий. Так що – волю в кулак!

А як же спортзал?

Можна і в спортзал, якщо є час і можливість. Звичайно, під наглядом досвідченого тренера займатися безпечніше – до того ж він зможе підібрати тобі індивідуальну програму схуднення. Доведено, що важкі силові вправи також сприяють скиданню зайвих кіло – ну а штангу ж ти у себе вдома точно не тримаєш (Чи може? І як там сусіди?). Але штанга також повинна бути не сама по собі, а у комплексі з усім вищенаведеним – пробіжками і харчуванням.

А що далі?

А далі ти відчуєш, що цей «спортивний» місяць таки добре дався взнаки, і до найурочистішої події свого життя ти підійшов у досить непоганій формі. І тоді – хтозна! – може тобі сподобається і ти продовжиш свої тренування і надалі? Вибір, звісно, за тобою, але знай: рух – це життя. І саме він дозволить тобі ще не один раз ловити на собі захоплений погляд твоєї половинки. А воно ж того варте. Ну хіба ні?

Автор: Олександр Троянський, весыльний портал Пара молода
13.09.2011              сьогодні 1, з початку місяця 22, всього 6495◄ Попередня   Наступна ►

Ви хочете додати вашу компанію в каталог Пара Молода?
Якщо ви весільний професіонал, портал Пара Молода дає можливість, щоб про ваші послуги дізналися тисячі пар,
які готуються до весілля в Україні.

Про нас  |  Вхід / Додати фірму  |  Угода

2006-2021 «Пара молода» - каталог весільних послуг України. Розробка сайту: vlasne.info