Каталог-планувальник Пара молода


 
◄ Попередня   Наступна ►

Як розважалися на весіллі наші батьки і бабусі, дідусіВесілля – це цілий обряд, де кожна деталь має особливе символічне значення. Навіть жарти і конкурси. Коли одружувалися наші батьки і їхні батьки, то конкурсів у сучасному розумінні не було. Але забавлятися вміли. 

«Весілля – від слова «весело». І все, що відбувається на цьому святі, відповідно повинно бути веселим. Таким чином, вочевидь, програмується веселе і щасливе життя подружньої пари. І сміх є оберегом від всякого зла і нещастя. Веселощі супроводжують кожен етап весільного обряду», - розповідає етнолог Леся Горошко-Погорецька. Більше про веселі обряди читайте далі.
Підставна молода. Фальшива наречена. Фото: С. Грибович

Підставна молода

Під час обряду викупу молодої торгувалися і багато жартували. І, звичайно, сміялися від душі. І чим страшніше одягали фальшиву наречену, тим всім було веселіше. «Колись цей обряд мав глибоке символічне значення. Приходить родина нареченого і родина нареченої. І молодий натрапляє на щось несподіване і непізнаване – йому підсувають чужу наречену. Хлопець, звичайно, розуміє, що це не його молода. Але у весільному обряді таким чином підкреслюється різниця між двома родами, коли до певного етапу весілля вони є чужими. А коли одружать дітей, то вже стають рідними», - пояснює Леся Горошко-Погорецька.

Випити воду з… решета

Така весільна забава була популярна на Покутті. Є згадки, що ще 20-30 років тому її також використовували на забаві. «Набирали повну склянку води, накривали тонким папером, зверху клали решето, перевертали догори ногами і подавали молодим. Наречені якимось чином спритно мали перевернути її назад, щоб вода не розлилася. Але мешканці розповідають, що вода все одно розливалася, всі реготали і тішилися. Але при цьому обряд мав і символічне значення: під час нього говорили різні побажання молодятам», - пояснює етнолог. 

Веселощі у воді 

На Бойківщині, Лемківщині ще у другій половині  20 століття був звичай, який на сьогодні вже втрачений, - митвини. Наступного дня після весілля молодий з молодою і весільними гостями йшли до ріки умиватися. «Наречені заходили у воду, вмивали одне одному обличчя, а потім витиралися пазухами сорочки. І це означало, що вони будуть добре жити і любитися. При тому гості також заходили у воду, хлюпалися, обливалися і веселилися», - розповідає Леся Горошко.

І купали не лише молодят 

У північних, центральних і південних районах України колись був звичай – купання  батьків. Коли вони одружували останню дитину, то на другий-третій день після свята організовували так зване весілля батьків. І воно теж мало свій символізм, каже етнолог: «Це означало, що вони виконали свою функцію дітонародження і тепер офіційно переходять у статус літніх людей. На цих гротескних весіллях батьків садили в тачку, возили купатися в річку або перевертали в сніг. Це була ціла комедія. Можливо така форма забави  і досі десь існує». 

Завдяки згадкам етнолога, щойно ви побували у веселій атмосфері весіль, де були унікальні обряди. Зараз вони втрачені або дуже змінені. Такий відбиток наносить час… Втім, якщо вам пощастило бачити цікаві старовинні «інтерактиви» наживо – розкажіть нам про це: написавши листа на reklama@paramoloda.ua

Текст: Юлія Василина, весільний портал Пара молода
Фото: Escorzo photo
29.05.2018              сьогодні 1, з початку місяця 51, всього 2523◄ Попередня   Наступна ►

Ви хочете додати вашу компанію в каталог Пара Молода?
Якщо ви весільний професіонал, портал Пара Молода дає можливість, щоб про ваші послуги дізналися тисячі пар,
які готуються до весілля в Україні.

Про нас  |  Вхід / Додати фірму  |  Угода

2006-2021 «Пара молода» - каталог весільних послуг України. Розробка сайту: vlasne.info