ЯКИЙ ТОНАЛЬНИЙ КРЕМ ОБРАТИ?
На весілля, свято чи щодень – не важливо, бо кожна жінка знає, що запорука гарного вигляду – це, передусім, ідеальний тон обличчя. На питання «Який тональний крем обрати?» відповідає візажист-стиліст.
Розпочати огляд тональних засобів хочу з того, що я не рекомендувала би для використання на повсякдень.1) Я вирішила об'єднати кілька видів продуктів в одну групу через їх функціональну схожість – це крем-пудри, тон-кейки, ковери та камуфляжі. Усі ці препарати були, своєчасно, виготовленні для вузькоспеціалізованого використання. Наприклад, тон-кейк (це така спеціальна компактна пудра) використовували в кіно. Він дає дуже щільне покриття на шкірі і наноситься вологим спонжем. Теж саме крем-пудри, тон-пудри (2 в 1). А ковери та камуфляжі узагалі потрібні лише для косметичних кабінетів, адже призначені для "замазування" тимчасових наслідків глибоких хімічних пілінгів та інших процедур. Дані препарати мають 100% покриття та, відповідно, 100% захист від ультрафіолетових променів сонця.

2) В наступну групу я об'єднала найпопулярніші тональні креми – флюїди, муси, HD тональні креми, мінеральні, тобто усі легкі за текстурою та з низькою криючою здатністю. Флюїди більш відомі для нас як просто тональні кремчики, схожі на молочко чи мус. Такі тонуючі засоби не дають ефекту маски на обличчі (звісно, мова йде про хороші флюїди), а зливаються, вирівнюючи колір шкіри, розгладжуючи чи підтягуючи, якщо такі функції закладені виробником. Існує просто нечисленна кількість варіацій на тему флюїдів, одні обіцяють красивий тон, інші – матовість, сяяння, ліфтинг, але усіх їх об'єднує одне – природній тон шкіри. Хороший флюїд той, який вирівнює колір та який не видно.


А щодо точкових проблем, які "не бере" тональний крем, то тут вже в хід іде щільніший консилер, який наноситься точково, або крапля того ж тонального потоптувальними, похлопувальними рухами набиваємо поверх прищика. Наслоївши таким чином кілька шарів точково, ви замаскуєте проблему, але загальний тон обличчя залишиться природнім.
3) В останню третю групу я хотіла виділити новітнє досягнення в сфері догляду та декоративної косметики, просто шедевральний винахід корейців – це ВВ-креми.

Такий Missha Perfect Cover завжди є на моєму туалетному столику. На нього успішно "підсіли" декотрі мої клієнтки та подруги. Цей гібрид тонального крему, зволожувального та регенераційного засобів першочергово зварили для косметологічних клінік, як заміну вищезазначених коверів. Але цей препарат достойно інтегрувався в щоденну make-up рутину, спершу кореянок, а згодом, і усього світу. Він підійде навіть тим примхливим дівчатам, які не люблять фарбуватись узагалі. Найтонше покриття, ефект зволоження, не закупорює пори, вирівнює колір, захист від ультрафіолетових променів. Частенько флюїди грішать тим, що сушать шкіру. Особливо зимою, можуть навіть з'явитись чешуйки на щоках чи носі. Але ВВ-креми навпаки – захищають шкіру від такого неприємного моменту. І ще – надзвичайно економне використання: 30-грамного тюбика вистачило на 7-8 місяців практично щоденного нанесення.

Зрештою, негативного впливу я не помітила за майже річний період користування даним ноу-хау. Згодом, в мене з’явився ще один екземпляр – Skin79 VIP Gold collection Super BB. Він мені сподобався ще більше. Хоча тут вже зіграла індивідуальність типу шкіри.
Тому від себе особисто рекомендую хоча б протестувати дані новітні досягнення в світі косметики як дівчатам старшого шкільного віку, так і їхнім мамам, і навіть бабусям. Певні недоліки, які не прикриє ВВ-крем ви можете замаскувати, використовуючи консилер чи метод нашарування точково. Але ефект буде ще кращий. Найтонше, непомітне покриття, яке повністю зливається зі шкірою просто надасть вам природного, красивого, свіжого вигляду.
Виробників ВВ-кремів дуже багато. Європейські марки люксу також почали виробництво такої продукції, однак, як показує практика, не зовсім вдало. Корейські та японські компанії лідери в цьому питанні.
Отже, розпочавши з не найвигідніших варіантів для вашої косметички, завершую абсолютним фаворитом мільярдів жінок в усьому світі на сьогодні.
Моя думка не претендує на істину в останній інстанції, я добре знаю, що найдеться орда готових оскаржити мій підхід до оцінки типів тонуючих засобів. Але відношення не змінюється, а лише підкріплюється фактами з професійної практики.
А які у вас улюблені марки та види тональних кремів? Чи пробували уже ВВ-креми?
Текст: візажист-стиліст Олена Нечипорук, портал «Пара молода»
12.02.2013