Каталог-планувальник Пара молода


 
◄ Попередня   Наступна ►

Що потрібно знати про зміну прізвища після реєстрації шлюбу- Здебільшого у Тернополі традиційно наречена бере прізвище свого чоловіка. - Розповідає заступник начальника відділу ДРАЦС РС Тернопільського МУЮ Леся Ветлінська, - Хоча наречені мають право обирати прізвища одного з них як спільне прізвище подружжя, рідко коли чоловік бере прізвище дружини. Також нечасто тернополяни користуються можливістю носити подвійне прізвище. Наречена та наречений мають право приєднати до свого прізвища прізвище своєї половинки. Якщо вони обоє бажають мати подвійне прізвище, за їхньою згодою визначається з якого прізвища воно буде починатися.

Подвійне прізвище брати не варто

Фахівці РАГСу не рекомендують користатися можливістю подвійного прізвища, оскільки через часті зміни українського правопису з часом можуть виникати проблеми із документами у майбутньому. Адже у даному випадку має значення навіть те, чи є дефіс у прізвищі чи ні.

У весільну подорож можна поїхати зі старим паспортом

Згідно з чинним законодавством, наречена має змінити свій паспорт у місячний термін. Однак часто молодята відразу після весілля їдуть у весільну подорож,  відтак наречена може скористатися своїми наявними документами (закордонним паспортом), а за їхню зміну взятися вже після відпустки. Перед цим варто звернутися до ОВІР та уточнити таку можливість.

Нове прізвище – нова довідка про ідентифікаційний код

Наступний документ, який варто змінювати у місячний термін – це ідентифікаційний код. Код залишається колишнім, а довідку про присвоєння видадуть нову (зі вказівкою нового прізвища, імені або по батькові). Для отримання нової довідки про присвоєння коду потрібно надати такі документи: паспорт громадянина України; старий ідентифікаційний код; документ, що підтверджує зміну прізвища, імені або по батькові; заповнену форму, яку необхідно придбати в податковій. Термін отримання нової довідки — 2 тижні.

Дитина може отримати прізвище одного з батьків

Коли у подружжя з’являється дитина, то вона може отримати одне з прізвищ батьків. У випадку, коли в матері подвійне прізвище, дитині дають одне з двох прізвищ. Якщо мати, перебуваючи у шлюбі, хоче дати дитині власне (дівоче) прізвище, письмову згоду на це має дати її чоловік, батько дитини. 

Водійські права – змінюємо, а диплом залишається з дівочим прізвищем
Отже, після весілля наречена згідно чинного законодавства обов’язково передусім змінює паспорт та ідентифікаційний код.  Також зміні підлягають кредитні картки, водійські права, закордонний паспорт, медичні картки і т. п. Усі документи, які здобула наречена на той час, коли була незаміжньою (атестат, диплом, трудова книжка тощо), залишаються в силі – їх змінювати не потрібно.
 
Текст: Ольга Терещук, весільний портал «Пара молода»
08.07.2014              сьогодні 1, з початку місяця 30, всього 21374◄ Попередня   Наступна ►

Ви хочете додати вашу компанію в каталог Пара Молода?
Якщо ви весільний професіонал, портал Пара Молода дає можливість, щоб про ваші послуги дізналися тисячі пар,
які готуються до весілля в Україні.

Про нас  |  Вхід / Додати фірму

2006-2020 «Пара молода» - каталог весільних послуг України. Розробка сайту: vlasne.info